Cooliris - zdjęcia i filmy na ścianie 3D

Darmowa wtyczka do Firefoksa, Internet Explorera i Safari, która pozwala przeglądać zdjęcia i filmy zarówno bardzo efektywnie, jak i bardzo efektownie.

Informacje: cooliris.com Cena: bezpłatny Ocena: 9,0

Jak twierdzą twórcy wtyczki, żyjemy w świecie, w którym w każdej minucie pojawia się 13 godzin materiału filmowego w serwisie YouTube, a w Facebooku przybywa co miesiąc ponad 850 milionów zdjęć. Dlatego potrzebna jest aplikacja, która pozwoli szybciej i wygodniej przeglądać multimedialne treści. I w ten sposób narodziła się najnowsza aktualizacja Cooliris.

Obsługa wtyczki jest bardzo prosta. Po instalacji wystarczy udać się na jedną z obsługiwanych przez nią stron WWW. Pełna ich lista jest dostępna w witrynie produktu, my wymienimy tu tylko kilka najpopularniejszych: YouTube, Flickr, Picasa Web Albums, Fotki, Facebook, MySpace, Bebo, Kodak Gallery, iStockphoto. Oczywiście, Cooliris bez najmniejszego problemu współpracuje też z wyszukiwarkami grafiki, takimi jak np. Google czy Yahoo!. Gdy już znajdziemy się w odpowiednim serwisie, naprowadzamy wskaźnik myszy na film lub zdjęcie i wybieramy ikonkę Cooliris, która pojawi się w lewym dolnym rogu danego pliku. Dzięki temu uruchomimy wtyczkę i rozpoczniemy przeglądanie zasobów multimedialnych na niekończącej się ścianie 3D, w trybie pełnoekranowym.

Zobacz również:

  • Jak przekonwertować pliki HEIC na JPEG w macOS i Windows 10/Windows 11 [PORADNIK]
  • Netflix - najlepsze horrory, które obejrzysz w 2023 roku [MAJ]
Cooliris - zdjęcia i filmy na ścianie 3D

Dzięki Cooliris przeglądanie zdjęć i filmów jest bardzo szybkie i efektowne.

Poza tym, że ładnie wygląda, Cooliris zapewnia przeglądanie o wiele szybsze niż przy użyciu tradycyjnych metod. Dla przykładu, chcąc znaleźć film w YouTube.com, nie trzeba co chwilę klikać przycisku Dalej, by przejrzeć wszystkie wyniki wyszukiwania. Wystarczy przesunąć myszą w prawo, trzymając jednocześnie wciśnięty lewy przycisk - to pozwoli nam do woli przewijać zbiory danego serwisu. Jeśli zwolnimy przycisk myszy, ściana zacznie się samoczynnie, powoli ustawiać prostopadle do płaszczyzny ekranu. Jednocześnie zasób znajdujący się w centrum pola widzenia będzie się przybliżał i wyostrzał, jakby w oczekiwanie na naszą reakcję - wszystko to wygląda bardzo efektownie.

Gdy natrafimy na interesujące zdjęcie lub film, klikamy je lewym przyciskiem myszy. Jeśli będzie to fotografia, zostanie powiększona, jeśli zaś film - automatycznie uruchomi się w oknie Coolirisa. Rolką myszy możemy oddalać lub przybliżać dany materiał, a dwukrotne kliknięcie lewym przyciskiem wyświetli każde zdjęcie w trybie pełnoekranowym. Jeśli chcemy przeglądać zdjęcia, które przechowujemy na twardym dysku, wystarczy uruchomić wtyczkę w przeglądarce WWW, wybrać opcję My Computer i znaleźć odpowiedni folder.

Zarejestrowanym użytkownikom Cooliris oferuje więcej funkcji - pozwala tworzyć ściany 3D z ulubionych materiałów, jak również dzielić się sieciowymi odkryciami ze znajomymi.

Plusy:

  • szybkie przeglądanie zdjęć i filmów
  • efektowny i ergonomiczny interfejs
  • łatwa obsługa

Minusy:

  • brak wersji dla Opery i Google Chrome
  • brak polskiej wersji językowej

Podsumowanie: doskonałe narzędzie, które umożliwia bardzo szybkie i bardzo spektakularne przeglądanie zasobów multimedialnych w Internecie.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: