CopperCube - od animacji po gry komputerowe

CopperCube to aplikacja, którą można wykorzystać zarówno do tworzenia krótkich filmików animowanych, jak również i dłuższych gier. Na nasze strony trafiło właśnie wydanie 5.0.1 programu.

CopperCube wyposażono we własny silnik fizyczny, odpowiadający za realistyczne interakcje elementów. Użytkownik otrzymuje narzędzia pozwalające tworzyć i modyfikować istniejące modele, tekstury czy skrypty. Posiada pełne wsparcie dla WebGL, a tworzone animacje można zapisywać do plików flash oraz .apk. Oczywiście jest tu pełen wybór co do ustawienia kamer, oświetlenia scenek czy ustalania zachowania elementów na ekranie. Nie brak również obsługi skryptów.

Mimo szerokich możliwości, CopperCube nie wymaga od użytkownika znajomości programowania. Większość akcji można wykonać poprzez odpowiednie wyboru w rozwijanych menu. Dodatkowo do aplikacji można importować pliki w takich formatach jak .dxf (AutoCAD), .blend (Blender), .ms3d, .oct, .imesh. Aplikację można przetestować dzięki wydaniu demo. Znajduje się ono na tej stronie.