Coraz lepszy Adblock Plus dla Chrome

Pojawiła się nowa wersja dodatku do blokowania reklam w przeglądarce internetowej Google. Adblock Plus dla Chrome jest teraz niemal tak dobry, jak w wersji dla Firefoksa.


Adblock Plus to najchętniej pobierane rozszerzenie dla Mozilli Firefox i jeden z tych dodatków, które trzymają przy "lisku" miliony użytkowników.

Dodatek pozwala m.in. blokować reklamy na wybranych stronach, a także całe kampanie reklamowe, takie jak Google AdSense. Wersja dla Chrome pojawiła się w Google Chrome Web Store na początku roku 2011. Tuż po publikacji w repozytorium nie była jednak tak rozbudowana i skuteczna, jak Adblock Plus dla Firefoksa.

Zobacz również:

  • Sprawdź najlepsze darmowe oraz przecenione aplikacje na smartfony z Androidem [24.05.2023]
  • Najlepsze rozszerzenia VPN dla Google Chrome

Reklamy znikną z YouTube

Ostatnia aktualizacja poprawia skuteczność blokady i dodaje wiele opcji. Można teraz korzystać z filtrów znanych z wersji dla Firefoksa, a także blokowania reklam wideo w klipach z YouTube.

Najnowszy Adblock Plus wciąż znajduje się w wersji beta i nie posiada jeszcze tego samego interfejsu użytkownika, co w Firefoksie. Obie aplikacje są dostępne na stronie głównej Adblock Plus: Chrome, Firefox.

Adblock Plus a... rozwój Internetu

Adblock Plus to dość kontrowersyjna aplikacja, która w pewnym stopniu blokuje też rozwój stron internetowych. W końcu, pieniądze z reklam to największe, a często jedyne źródło dochodów ich twórców. Co myślicie o dodatku? Czy używacie Adblocka i filtrujecie nim reklamy, np. w naszym serwisie?


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: