Coraz mniej gier "tylko dla dorosłych"

Wbrew temu co zwykło się sądzić, gry komputerowe nie stają się coraz bardziej brutalne. Wręcz przeciwnie, jak pokazują najnowsze dane, liczba gier przeznaczonych jedynie dla dorosłych systematycznie spada.

Najnowszy raport w tej sprawie opublikowała Entertainment Software Rating Board (ESRB), organizacja odpowiedzialna na nadawanie przedziałów wiekowych grom. Ogólne wnioski ESRB są takie, że liczba gier przeznaczonych jedynie dla dorosłych spadła o połowę w okresie 2005 - 2007.

Coraz mniej gier "tylko dla dorosłych"

Wyniki te zadziwiają tym bardziej, że w tym okresie znaczącą zwiększyła się liczba wydanych tytułów (czyli również tych które ESRB musiała ocenić). Aż 94% gier okazało się odpowiednich dla dzieci które mają 13 lat lub mniej.

Zobacz również:

  • Gry, w których czeka was brutalna śmierć

Gry dla dorosłych (czyli kategoria wiekowa 17+) w 2007 roku stanowiły jedynie 6% wydanych tytułów. Dla porównania rok wcześniej było 8%, a w roku 2005 aż 12%.

Czyżby zatem świat gier komputerowych zmieniał się na bardziej przyjazny dla młodych graczy? W obecnej erze bardzo rygorystycznych i ostrych przepisów chyba nie ma innego wyjścia. Trzeba jednak pamiętać, że na rynku potrzebne są tytuły każdego rodzaju. Również te, w które dzieci grać nie powinny.