Coraz szybciej

Niekończąca się rywalizacja między dwoma największymi na świecie producentami procesorów sprawia, iż ostatnio każdy miesiąc przynosi premierę kolejnych układów PIII lub Athlon.

"Megahertzowy" wyścig między firmami AMD i Intel nabiera tempa. Intel zapowiedział, iż wkrótce na rynku pojawią się systemy komputerowe wyposażone nie tylko w procesory PIII 750, ale również w 800 MHz, o całe miesiące wyprzedzając pierwotnie planowaną premierę tego układu. Jest jednak mało prawdopodobne, aby do sprzedaży detalicznej takie zestawy PC trafiły jeszcze w tym roku.

Pośpiech we wprowadzaniu na rynek nowych, szybszych procesorów przez Intela jest dowodem na to, iż firma ta bardzo poważnie traktuje poczynania swojego konkurenta. AMD ostatnio wydaje się nie tylko dotrzymywać kroku Intelowi, ale nawet przoduje w produkcji najwydajniejszych układów. Firma zapowiedziała, iż Athlon 800 MHz ukaże się w pierwszej połowie przyszłego roku, ale analitycy przypuszczają, iż najprawdopodobniej nastąpi to dużo wcześniej, być może już za kilka tygodni.

Tymczasem firma Compaq przygotowuje się już do wprowadzenia na rynek nowego modelu desktopa z linii Presario 5900 zbudowanego na bazie najnowszego procesora AMD z zegarem 750 MHz. Komputer będzie wyposażony w 128 MB pamięci operacyjnej, dysk twardy pojemności 34 GB, napęd DVD-ROM, nagrywarkę CD-RW, kartę graficzną NVidia GeForce z SDRAM 32MB oraz 19-calowy monitor.

Więcej informacji: www.pcworld.com