Coraz szybsze wypalanie

Fantom Drives zapowiedziała wprowadzenie do sprzedaży napędu CD-RW pozwalającego na nagrywanie płyt CD-R z 16x prędkością.

Nowa nagrywarka firmy Fantom Drives bazuje na mechanizmie firmy TEAC, do połączenie z komputerem korzysta z interfejsu FireWire i pozwala na nagrywanie płyt CD-R z 16x prędkością, CD-RW 10x, a ich odtwarzanie odbywa się przy 40x prędkości. Może być stosowana zarówno w komputerach PC jak i Macintosh wyposażonych w FireWire. Nagrywarka wyposażona została w technologię 'buffer underrun', która skutecznie zapobiega powstawaniu błędów w trakcie procesu nagrywania związanych z przerwami w przepływie strumienia danych, a dodatkowo (jak poinformowała Fantom Drives) urządzenie automatycznie odnajduje ostatnie miejsce zapisu na płycie i wraca do niego kontynuując wypalanie.

Produkt Fantoma umożliwia także współpracę z innymi firmowymi urządzeniami takimi jak napędy DVD-ROM i DVD-RAM, systemy duplikacji CD, systemy RAID i inne. Najnowszy napęd jest już dostępny w sprzedaży po sugerowanej cenie 349 USD, a wraz z nim dostaniemy kabel IEEE-1394, wersję OEM oprogramowania Toast firmy Adaptec/Roxio przeznaczoną do pracy na komputerach Macintosh oraz pecetową wersję Easy CD Creatora.

www.fantomdrives.com


Zobacz również