Coraz więcej

Szybko rosnąca liczba użytkowników sieci powoduje, iż rynek internetowy jest wciąż otwarty na przyjęcie nowych usługodawców.

Według badań przeprowadzonych przez firmę analityczną The Strategis Group, za 4 lata liczba amerykańskich gospodarstw domowych mających dostęp do Internetu podwoi się do 90 mln. Szacuje się, iż w 2004 r. ogólna liczba internautów w USA wyniesie ok. 171 mln.

Popularność Internetu rośnie w prawie niewyobrażalnym tempie, jednak nie jest to zjawisko bez precedensu. Kilkadziesiąt lat temu nowe media - radio i telewizja - rozwijały się (popularyzowały się) równie błyskawicznie.

"Wprowadzenie niektórych darmowych usługi, szybki dostęp do sieci oraz jej zwiększona multimedialność sprawiają, iż Internet staje się z dnia na dzień coraz bardziej atrakcyjny dla użytkowników" - stwierdził John Zahurancik, analityk z The Strategis Group.

Raport wykazuje również, iż mimo panującego na rynku trendu "konsolidacyjnego" liczba dostawców usług internetowych wciąż będzie rosła. W roku 1999 w Stanach Zjednoczonych działało ponad 7000 dostawców. Prognozy dotyczące potencjalnych zysków tego typu firm (ok. 30 mld USD w 2003 r.) spowodują pojawienie się w najbliższym czasie na rynku kolejnych usługodawców.

Więcej informacji: www.strategisgroup.com