Coraz więcej opłat w Yahoo!

Portal Yahoo! poinformował, że zacznie pobierać opłaty za korzystanie z usługi, pozwalającej na dostęp do wiadomości e-mail przez telefon.

Yahoo! zamierza zakończyć oferowanie usługi Yahoo! by Phone za darmo. Począwszy od 7 maja br. Użytkownicy, chcący dalej korzystać z możliwości odsłuchiwania e-maili przez telefon, będą musieli płacić abonament. Władze portalu twierdzą, że jego wysokość podadzą dopiero na 6 dni przed wprowadzeniem.

Po wybraniu specjalnego numeru usługi Yahoo! by Phone użytkownik może odsłuchać wiadomości e-mail czytane przez komputer wyposażony w program do syntezy mowy. Dotychczas numer ten był darmowy. Yahoo! radzi użytkownikom, którzy nie chcą rezygnować z usługi, aby do 7 maja zarejestrowali się ponownie. W przeciwnym razie 7 czerwca usługa ta przestanie być dla nich dostępna.

Yahoo! już dawno zapowiadał wprowadzenie opłat za niektóre usługi. Według przedstawicieli firmy ma to pomóc w załataniu dziury budżetowej, spowodowanej pogorszającą się koniunkturą na rynku reklamy internetowej. Złośliwi obserwatorzy twierdzą natomiast, że wprowadzenie abonamentu za Yahoo! by Phone ma firmie zrekompensować braki planowanych dochodów ze sprzedaży filmów pornograficznych.