Coraz więcej 'supernapędów'

Firma Pioneer zapowiedziała, że przed końcem roku finansowego produkcja napędów SuperDrive wzrośnie do ponad miliona egzemplarzy.

Oryginalna nazwa napędu to DVR-A03, a określenie SuperDrive zostało mu nadane przez firmę Apple, która jako pierwsza rozpoczęła sprzedaż swoich komputerów z serii Power Mac G4 wyposażonych w to urządzenie, dzięki czemu ich użytkownicy mogą dodatkowo nagrywać dane lub obrazy wideo na nośnikach DVD. Ponadto wraz ze sprzedażą nowych komputerów Apple dołączała do swoich zestawów pakiet oprogramowania iDVD, co w znaczący sposób wpłynęło na powodzenie tego tandemu, zwłaszcza w sytuacji kiedy użytkownicy odpowiedników pod Windows skarżyli się na trudności w użytkowaniu.

Obecnie do grona producentów wykorzystujących SuperDrive dołączyła firma Sony, która zapowiedziała, że napęd DVR-103 będzie stosowany w nowej serii komputerów przenośnych VAIO. Jest to już czwarty z wiodących producentów sprzętu komputerowego (włączając w to Compaq i NEC/Packard Bell) korzystający z produktu Pioneera. Tym samym Pioneer zapowiedział (wprowadzając jednocześnie możliwość oddzielnego nabycia napędu SuperDrive u dystrybutorów sprzętu komputerowego w cenie 995 USD) zwiększenie swojej produkcji do ponad 1 miliona sztuk do końca roku finansowego.

www.pioneerelectronics.com


Zobacz również