Core i7 975 na początku kwietnia?

Premiera najnowszego modelu Core i7 - 975 - zapowiadana była na maj br. Jednak już w wielu sklepach internetowych można zamawiać go w przedsprzedaży, natomiast data dostępności nowego CPU Intela to 7 kwietnia br.

Według informacji pochodzących z niedawnego raportu serwisu DigiTimes, nowy CPU Intela miał trafić do sprzedaży pod koniec maja br. Okazuje się, że może to być jednak znacznie szybciej, bo już na początku kwietnia. Wiele sklepów internetowych oferuje już Core i7 975 w cenie 999 dolarów, a jako dostępność nowego produktu podaje 7 dzień następnego miesiąca.

Core i7 975 na początku kwietnia?

Intel Core i7

Core i7 975 będzie najpewniej nowym królem wydajności w rankingach procesorów CPU. Cztery rdzenie (a dzięki funkcji Hyper-Threading zaoferuje aż 8 rdzeni logicznych) taktowane zegarem 3,33 GHz i wspomagane 8 MB pamięci podręcznej trzeciego poziomu z pewnością pozostawią konkurencję w tyle. Procesor wykonany jest z użyciem 45 nm procesu technologicznego a jego współczynnik TDP (Thermal Design Power) wynosi 130 W.

Cena 999 dolarów (u nas około 4 tysięcy złotych) jednak nie nastraja optymistycznie do kupna i właśnie z tego powodu nie należy spodziewać się, że w dniu premiery nowy CPU Intela rozejdzie się jak ciepłe bułeczki - z pewnością starczy dla wszystkich zainteresowanych.

Zobacz Ranking produktów PCWorld.pl - procesory AMD i Intel