Corel Digital Studio 2010 - edycja zdjęć i filmów

Firma Corel wprowadza do sprzedaży pakiet Digital Studio 2010, oferujący narzędzia do obróbki materiałów multimedialnych. Zestaw integruje funkcjonalność nowych wydań popularnych aplikacji kreatywnych, dystrybuowanych przez Corela, takich jak PaintShop Photo Express 2010, VideoStudio Express 2010 i DVD Factory 2010. Skład Digital Studio 2010 uzupełnia aplikacja WinDVD 2010 do odtwarzania materiałów na nośnikach DVD.

Corel Digital Studio 2010 dostępny jest do pobrania jako 30-dniowa wersja trial z serwisu WWW producenta (wymagana rejestracja).

Corel Digital Studio 2010 oferuje dostęp do funkcji foto- i wideoedycyjnych, jak też do nagrywania, konwersji i odtwarzania płyt DVD w ramach jednego, zintegrowanego interfejsu. Przeznaczony jest przede wszystkim dla użytkowników amatorsko zajmujących się retuszem zdjęć czy edycją wideo.

Digital Studio 2010 jest pakietem programów, które łączy wspólny interfejs, ujednolicony dla wszystkich aplikacji (dzięki temu użytkownik nie gubi się w programach). "Z drugiej strony, mając na komputerze zainstalowany cały pakiet, w zależności od materiału, który obrabiamy np. foto czy wideo, program płynnie przechodzi pomiędzy aplikacjami" - podkreślają przedstawiciele producenta. W zarządzaniu multimedialnymi zbiorami pomaga komponent o nazwie Media Organizer, a w ich udostępnianiu znajomym - funkcje publikowania w serwisach Flickr, Facebook i YouTube.

Zestaw jest w tej chwili dostępny w wersji angielskiej, niemieckiej, francuskiej, włoskiej, holenderskiej, hiszpańskiej i chińskiej jako plik do pobrania ze strony producenta (cena brutto to 69 euro). W połowie września do sklepów ma trafić wydanie pudełkowe pakietu.

Poszczególne elementy Corel Digital Studio - PaintShop Photo Express 2010 i VideoStudio Express 2010 - są dostępne jako osobne aplikacje, wycenione odpowiednio na 29 i 39 euro.

Wymagania systemowe programu:

- system operacyjny: Windows XP SP3 Home Edition/Professional, Windows XP Media Center, Windows Vista, Windows 7

- procesor Intel Core Duo T2400 1,83 GHz/AMD Athlon 64 X2 3800+ 2 GHz lub szybszy

- pamięć RAM: 1 GB (zalecane 2 GB)

- miejsce na dysku: 4 GB.

Więcej informacji: Corel