Corel Linux już wkrótce

Prezes Corela Mike Cowpland twierdzi, że już w listopadzie będzie dostępny system operacyjny Corel Linux.

Obecnie testowana jest już wersja beta systemu operacyjnego Corel Linux, pojawiają się też pierwsze aplikacje dedykowane tej platformie systemowej. Corel przystosował już do pracy w tym systemie edytor tekstu WordPerfect 8, rozpoczęto też współpracę nad nowymi produktami z firmą Inprise (dawniej Borland).

“Kluczową sprawą w Linuxie jest wolność” - stwierdził Cowpland. “Ten system pozwoli uniknąć użytkownikom kolejnych podwyżek fundowanych przez Microsoft. Windows jest wspaniałym systemem, ale negocjacje (z Microsoftem) mogą być znacznie utrudnione, kiedy jest on jedyną opcją do wyboru. Producenci będą mogli teraz preinstalować na swoich komputerach dystrybucję Corel Linux”.

System ma być wolny od słynnego windowsowego “zawieszania” ("freedom from crashing") i bezpieczny ("freedom from cracking"). Ma ponadto wspierać system włącz i używaj (plug and play) oraz interfejs użytkownika podobny do Windows, łącznie z przyciskiem “Start”. Użytkownicy będą mogli stworzyć aż osiem wirtualnych maszyn ("virtual desktops") i uruchamiać je w tym samym czasie (każda oczywiście z inną aplikacją).

Więcej informacji: www.pcworld.com