Corel PaintShop Photo Pro X3 - tańszy odpowiednik Photoshopa

Jeżeli nie masz ochoty na spory wydatek i nie odpowiada ci obsługa programów GPL, a zajmujesz się grafika komputerową kup Corel PaintShop Photo Pro X3. Nie ustępuje możliwościami Photoshopowi i jest wygodniejszy niż Gimp.

Corel PaintShop Photo Pro X3 - tańszy odpowiednik Photoshopa

Corel PaintShop Photo Pro X3

Corel PaintShop Pro Photo X3 to długo oczekiwana, kolejna wersja bardzo popularnego kiedyś programu graficznego. Na nowe wydanie producent kazał czekać ponad dwa lata. W X3 znalazło się jednak sporo zmian. Corel usprawnił na przykład obsługę formatu RAW. Edytor współpracuje teraz z większa liczbą aparatów i umożliwia modyfikację plików podczas ich pobierania z urządzeń. Usprawniono także zarządzanie zapisanymi na dysku fotografiami oraz tak zwane przetwarzanie wsadowe plików graficznych.

Wśród nowych funkcji edycyjnych warto wymienić inteligentne skalowanie, które upraszcza proces usuwania ze zdjęć różnych obiektów, oraz dokładne narzędzia selekcyjne przydatne podczas zaznaczania skomplikowanych elementów. Interesująca jest także możliwość zmiany kolorystyki na wybranych obszarach fotografii.

Zobacz również:

  • Google Doodle pomoże ci znaleźć najbliższy punkt szczepień

W X3 umieszczanie na obrazkach tekstu jest dużo prostsze i bardziej intuicyjne niż w poprzednich wersjach. Aby zwiększyć wydajność Corel zoptymalizował PaintShop Photo do pracy wielowątkowej na procesorach wielordzeniowych. Mimo to niektóre filtry i efekty przeliczane są dość długo, a ekran odświeża się zbyt wolno. Ponadto przy domyślnych ustawieniach interfejs programu jest czasami mało czytelny.

Początkujący graficy docenią PSP za dużą liczbę różnych kreatorów. Za ich pomocą można wykonać w programie nawet zaawansowane operacje. Przydatne są także rozbudowane filtry i bardzo bogata biblioteka różnych efektów graficznych.

Do edytora dołączany jest Project Creator ułatwiający szybkie tworzenie kalendarza, kolaży, albumów zdjęciowych czy pokazów slajdów. Jako dodatek pojawił się także Photo Essentials 4 - narzędzie do przekształcania zdjęć w dzieła malarskie.

Corel Paint Shop Photo Pro X3 kosztuje 89 euro. W porównaniu do ceny Photoshopa to niewiele. Program dostępny jest w polskiej wersji językowej a wersja testowa aplikacji działa 30 dni. Edytor jest w pełni zgodny z Windows 7.

Informacje: www.corel.com

Pobierz: Corel PaintShop Photo Pro X3