Corel Painter Essentials - odsłona trzecia

Firma Corel udostępniła trzecią wersję narzędzia Corel Painter Essential. Program został wyposazony w nowy interfejs użytkownika z większą ilością palet. Wśród nowych funkcji programu znalazła się m.in. możliwość szybkiego konwertowania zdjęć cyfrowych w obrazy "malarskie".

Do nowości w programie należą także funkcje Quick Clone (upraszcza proces konwersji zdjęć na obrazy), Cloner Tool (szybki dostęp do ostatnio używanego pędzla klonującego), Artists' Oil i Rotate/Flip Canvas oraz obsługa trybu Multiuser, który umożliwia pracę kilku użytkowników na jednej stacji roboczej. Użytkownik może eskportować pliki do programów Adobe Photoshop i Adobe Photoshop Elements (transfer jest możliwy także w drugą stronę).

Początkującym użytkownikom przydadzą się zapewne materiały treningowe wideo i tutoriale Quick Start oraz funkcja Quick Guide Palette (porady, tricki i pliki pomocy programu). Cena aplikacji to 99 USD za wersję box oraz 89 USD za pobranie jej ze strony producenta. Można też pobrać 30-dniową wersję demonstracyjną programu.

Wymagania systemowe:

Macintosh:

- system operacyjny: Mac OS X 10.2.8 lub nowszy

- procesor: Power PC G3, 500 MHz lub szybszy

- pamięć RAM: 256 MB

- miejsce na dysku: 150 MB

- opcjonalnie - tablet graficzny

Windows:

- system operacyjny: Windows 2000/XP (z najnowszymi Service Packami)

- procesor: Pentium II 500 MHz lub szybszy

- pamięć RAM: 256 MB

- miejsce na dysku: 150 MB

- opcjonalnie - tablet graficzny

Więcej informacji: Corel.


Zobacz również