Corel: Ruszyła lawina zwolnień

Zwolnienia pracowników przeprowadzane w ramach planu restrukturyzacyjnego mają wybawić firmę od poważnych kłopotów finansowych.

Niedawno informowaliśmy o zapowiedzianych zwolnieniach pracowników przez kanadyjską firmę Corel. Pierwsze cięcia dotknęły 139 inżynierów zatrudnionych w Irlandii. "Niektórzy mogą znaleźć pracę w centrali, w Ottawie. Koszt naprawy firmy ma wynieść ponad 40 mln USD, w tym płace i odprawy - 18 mln USD, reklamy produktów firmy - 12 mln USD, koszty administracyjne - 5 mln USD" - powiedział nowy szef firmy Derek Burney.

Przed trzema tygodniami ze stanowiska prezesa zrezygnował Michael Cowpland, obarczany winą za zbyt optymistyczną wizję rozwoju firmy. Okazało się, że nowy system operacyjny Corel Linux nie sprzedawał się tak dobrze, jak tego oczekiwano. Nie udał się też mariaż z firmą Inprise (poprzednia nazwa: Borland), tworzącą narzędzia programistyczne.

W II kwartale 2000 roku firma poniosła stratę w wysokości 24 mln USD przy dochodach 36 mln USD. W analogicznym okresie roku ubiegłego Corel zanotował zysk w wysokości 9 mln USD przy obrotach przekraczających 70 mln USD. Jedynie sprzedaż pakietu programów graficznych CorelDRAW jest nadal doskonała i wkrótce do sprzedaży trafi jego 10. wersja.

Więcej informacji: www.corel.com/


Zobacz również