Corel VideoStudio Pro X3 - prosty edytor dla zaawansowanych użytkowników

Jeżeli potrzebujesz zaawansowanego edytora wideo, a nie masz czasu uczyć się obsługi skomplikowanych programów, zainstaluj Corel VideoStudio Pro. To aplikacja o dużych możliwościach, przeznaczona dla przeciętnego użytkownika.

Corel VideoStudio Pro X3

Corel VideoStudio Pro X3

Corel VideoStudio Pro to program do edycji wideo. Aplikacja zawiera zestaw narzędzi przeznaczonych zarówno dla początkującego użytkownika, jak i profesjonalisty. Amatorzy skorzystają z VideoStudio Express 2010, za pomocą którego szybko zgrają materiał filmowy z kamery i uzupełnią go o efekty. Następnie korzystając z odpowiedniego szablonu mogą wypalić film na płycie bądź, z poziomu programu, umieścić w serwisie internetowym (do wyboru jest YouTube, Vimeo, Flikr i Facebook). VideoStudio Express za pomocą prostych kreatorów i biblioteki wzorów pozwala też stworzyć szybko okładkę bądź nadruk na płytę.

Wersja zaawansowana edytora zadowoli nawet najbardziej wymagające osoby. Czytelny podział linii czasowej na ścieżki z materiałami video, efektami, linią dialogową czy nagraniami audio to standard w tego rodzaju aplikacjach. VideoStudio Pro podobnie jak wersja Express umożliwia także import multimediów. Za pomocą programu można pobrać film z kamer wideo i internetowych, tunerów telewizyjnych, kart pamięci czy telefonów komórkowych. Optymalizacja programu do pracy na procesorach wielordzeniowych oraz możliwość wykorzystania do obliczeń GPU zapewnia, że wszystkie operacje przebiegają szybko i wydajnie.

Edytowane multimedia można uzupełniać tekstem, animacjami, dodawać wbudowane szablony i zawarte w programie pliki dźwiękowe oraz efekty. VideoStudio Pro oferuje ich prawie setkę. Za pomocą miksera audio łatwo dostosować dźwięk do własnych wymagań.

Utworzony materiał filmowy oprócz publikacji w Internecie można skonwertować do wersji obsługiwanej przez iPoda, zmniejszyć rozmiar, by łatwo go było wysłać e-mailem oraz umieścić na płycie. Do dyspozycji użytkownika jest kilkanaście formatów zapisu oraz różne kodeki, w tym kodujące pliki wysokiej rozdzielczości.

Dystrybuowane z Corel VideoStudio narzędzia pozwalają także na wypalanie płyt DVD i BluRay, tworzenie kopii zapasowych danych przechowywanych na dyskach, drukowanie zdjęć i etykiet. Wersja testowa edytora działa 30 dni, pełna wersja kosztuje 90 euro. Program dostępny jest w polskiej wersji językowej.

Informacje: www.corel.com