Corel VideoStudio Pro X4 14.0 - wszechstronny wideoedytor

Jeżeli zajmujesz się amatorsko kręceniem filmów i nie wystarcza ci proste przeniesienie nagrania z kamery na płytę skorzystaj z Corel VideoStudio. Ten program ma wszystko, co może być potrzebne w domowej edycji plików wideo i nie kosztuje za dużo.


Werdykt PC Worlda

Corel VideoStudio Pro X4 14.0

Corel VideoStudio Pro X4 oferuje wiele przydatnych funkcji i narzędzi ale adresowany jest raczej do osób korzystających już wcześniej z tego typu aplikacji.

Zalety:

  • wygodna i intuicyjna obsługa
  • rozbudowana biblioteka przejść i efektów

Wady:

  • korzystanie z pomocy wymaga połączenia z internetem
  • źle zaprojektowane narzędzia do aktualizacji
  • błędy powodowane przerwaniem procesu aktualizacji

Cena: 90 euro

Informacje: www.corel.com

Polecamy:

Zobacz także:

Do pobrania:

Corel VideoStudio Pro X4 to edytor wideo przystosowany do pracy z materiałem tradycyjnym i o wysokiej rozdzielczości. Może posłużyć do zgrywania nagrań z różnych urządzeń rejestrujących, ich obróbki czy udźwiękowieniu. Ułatwi przygotowanie i nagranie płyt DVD oraz Blu-ray.

VideoStudio adresowany jest do osób korzystających wcześniej z edytorów wideo ale zajmujących się tym zagadnieniem amatorsko. Jest wygodny w obsłudze, oferuje czytelne menu i wygodny podział narzędzi. Ma większość funkcji przydatnych w domowej edycji filmów. Można go wykorzystać do obróbki filmów nagranych w tradycyjnej i wysokiej rozdzielczości. Oferuje także modne ostatnio narzędzia do przygotowywania produkcji trójwymiarowych. Grubo ponad setka przejść i prawie tyle samo efektów zadowolą najbardziej wybrednego reżysera. Gotowe filmy można z poziomu aplikacje nagrać na płytę DVD bądź Blu-ray a także przesłać do Vimeo, YouTuba czy Facebooka.

Wszechstronny wideoedytor

Największa nowością w VideoStudio X4 jest wprowadzenie efektów i narzędzi do tworzenia filmów i animacji poklatkowych. Funkcje programu pozwalają osiągnąć ten efekt za pomocą przyspieszonego odtwarzania normalnych nagrań i poprzez usuwanie z oryginalnego filmu niektórych klatek. Za ich pomocą można także wygenerować film w oparciu o pojedyncze zdjęcia wykonane aparatem cyfrowym. Usprawniono także funkcjonowanie interfejsu.

Możliwość przemieszczania i zmiany rozmiaru paneli z narzędziami pozwala dostosować obszar roboczy do własnych wymagań. W połączeniu z obsługą dwóch monitorów to gwarancja wygodnej i efektywnej pracy. Nowe algorytmy skalowania obrazu pozwalają przystosować materiał filmowy w standardowej rozdzielczości do odtwarzania na ekranach HD. Narzędzia te dzięki wykorzystaniu technologii wbudowanych karty graficzne działają znacznie szybciej niż rozwiązania tradycyjne.

Corel VideoStudio Pro X4 zawiera poprawione mechanizmy nagrywania płyt, co usprawnia tworzenie nagrań DVD i Blu-ray z poziomu aplikacji. Zmodyfikowana oś czasu lepiej obsługuje tytuły, przejścia i efekty, a rozbudowana biblioteka ułatwia szybkie przygotowanie różnych projektów. Nowe narzędzie do pakowania prac ułatwia przenoszenie opracowywanych materiałów pomiędzy komputerami. Zoptymalizowany kod wykorzystuje najnowsze rozwiązania sprzętowe procesorów przyspieszając tym samym edycję i generowanie obrazu. W wersji pudełkowej programu można teraz znaleźć okulary 3D do oglądania trójwymiarowych nagrań przygotowanych za jego pomocą.

Plusy i minusy

Corel VideoStudio to program prosty w obsłudze ale jednocześnie adresowany do użytkowników, którzy zetknęli się już wcześniej z tego typu narzędziami. Osoba początkująca ma utrudniony na przykład dostęp do pomocy. Aby z niej skorzystać wymagane jest połączenie z Internetem. Ponadto większość dodatkowych zasobów informacyjnych, które umieszczono w sieci przygotowano w języku francuskim. W sposób nieprzemyślany wykonano także narzędzia do aktualizacji.

Program nie informuje o rozmiarach oferowanych do pobrania poprawek i dodatków, a przecież nie każdy użytkownik ma nielimitowany dostęp do sieci. Dodatkowo rozpoczętego pobierania, niejednokrotnie setek megabajtów danych, nie można przerwać, a fizyczne rozłączenie połączenia powoduje błędy programu. Jeżeli więc korzystałeś wcześniej z aplikacji Corela lub masz podstawową wiedzę na temat pracy z edytorami wideo i nie zamierzasz korzystać z zasobów online VideoStudio X4 może być dla ciebie.

Edytor oferowany jest w polskiej wersji językowej. Wariant testowy działa 30 dni.