Corel dofinansowany

Będąca w poważnych kłopotach kanadyjska firma Corel uzyskała wsparcie finansowe niezbędne dla dalszej działalności.

Kanadyjska firma Corel, zajmująca się oprogramowaniem graficznym i biurowym oraz dystrybucją systemu operacyjnego Linux, uzyskała fundusze umożliwiające dalszą działalność. Jednocześnie utraciła dwóch specjalistów pracujących na kierowniczych stanowiskach.

O kłopotach finansowych Corela świat dowiedział się w ubiegłym miesiącu, kiedy przedstawiciele firmy oświadczyli, że jeśli nie dojdzie do skutku porozumienie z Inprise/Borland to firma w ciągu 90 dni straci płynność finansową. Gwałtowny spadek akcji Corela na początku bieżącego miesiąca spowodował zerwanie pertraktacji z Inprise/Borland.

Do skutku doszło jednak porozumienie typu "bought deal" z firmą Canaccord Capital, polegające na deklaracji zakupu całego pakietu akcji bezpośrednio od zainteresowanej sprzedażą firmy. Spodziewanym efektem układu z firmą Canaccord jest zastrzyk finansowy dla Corela w wysokości 25 mln USD. Jednocześnie we współpracy z Corelem zrezygnował jego wicedyrektor Eric Smith oraz główny konsultant Sandra Gibson. Przedstawiciele firmy oświadczyli, że utrata menedżerów nie ma nic wspólnego z kłopotami finansowymi Corela.


Zobacz również