Corel prezentuje CorelDraw 10

Corel zaprezentował najnowszą wersję pakietu graficznego CorelDraw 10, która oferuje projektantom m.in. narzędzia do tworzenia wektorowych animacji na potrzeby WWW, edycji bitmap i tworzenia publikacji internetowych.

Pakiet oprogramowania CorelDraw 10 Graphics Suite firmy Corel składa się z nowych wersji programów CorelDraw i PhotoPaint oraz aplikacji do tworzenia grafiki sieciowej Corel RAVE (Real Animated Vector Effects). Corel RAVE pozwala na tworzenie wektorowych animacji i zapisywania ich w formacie Macromedia Flash (SWF), kontrolę w czasie rzeczywistym nad stosowanymi efektami, podgląd układu klatek edytowanych grafik (timeline) oraz tworzenie animowanych przycisków.

Pakiet CorelDraw 10 ma modyfikowalny interfejs użytkownika, nowy interfejs zarządzania kolorami oraz możliwość tworzenia szablonów dla setek efektów i operacji. Ponadto został zaopatrzony w podgląd w czasie rzeczywistym, narzędzia do tworzenia i optymalizacji grafik sieciowych, obsługę dokumentów w różnych językach i automatyczną kontrolę błędów.

Współpracuje z AutoCAD 2000, Microsoft Visio 5, importuje pliki z Macromedia Freehand 8 oraz umożliwia drukowanie dokumentów PDF, SVG, SWF i HTML.

PhotoPaint 10 zawiera ulepszone narzędzia do edycji tekstu, przyspieszone działanie funkcji 'zoom' i 'crop', ulepszone maskowanie i nową funkcję Instant Apply, która redukuje ilość operacji potrzebnych do wykonania określonego zadania.

CorelDraw 10 Graphics Suite dla Windows pojawi się w listopadzie br. w cenie ok. 400 USD za pełną wersję i 150 USD za upgrade.

www.corel.com


Zobacz również