Corel publikuje konkurenta MS Worda

Firma Corel Corporation udostępniła do pobrania publiczną wersję beta edytora tekstu o nazwie WordPerfect Lightning łączącego zalety desktopowej aplikacji z funkcjami współpracy i przechowywania dokumentów online.

Aplikacja (free trial) składa się z czterech składowych komponentów. W Navigatorze można przechowywać i zarządzać dokumentami, Viewer umożliwia podgląd i wydruk dokumentów WordPerfect, MS Word i PDF, za pomocą okna Lightning Notes można stworzyć własny dokument z wykorzystaniem podstawowych opcji formatowania (modyfikacja koloru i kroju fontów, dodawanie tabel, łączy i plików graficznych), a Connector to zestaw webowych dodatków w rodzaju klienta poczty email, kalendarza czy książki adresowej.

Corel publikuje konkurenta MS Worda

Corel WordPerfect Lightning

Program pozwala na tworzenie dokumentów, tzw. "Notes" oraz plików pakietu biurowego WordPerfect (do tego ostatniego niezbędna jest jednak instalacja pakietu). Jeśli użytkownik pracuje na komputerze, na którym nie jest zainstalowany WordPerfect Lightning, może skorzystać z internetowej strony firmy Corel, na której może przechowywać swoje dokumenty. Otrzymuje 200 MB przestrzeni dyskowej.

Wymagania systemowe:

- system operacyjny Windows Vista Home Basic, Home Premium, Ultimate, Business (32-bit/64-bit), Windows XP Home, Media, Professional Edition (z Service Packiem 2)

- 256 MB pamięci RAM (dla Visty zalecane 512 MB)

- procesor 466 MHz (dla Visty zalecany 800 MHz)

- 35 MB miejsca na HDD

Więcej informacji: Corel