Corel wydaje efekty KPT

Kai Power Tools, druga aplikacja firmowana Procreate (nową markę Corela), została zaprezentowana podczas odbywającej się w San Francisco konferencji Seybold.

Pakiet efektów KPT (Kai Power Tools) to zoptymalizowana do pracy w Mac OS X kolekcja dziewięciu pluginów kompatybilnych z Adobe Photoshop, oferowana przez Procreate, nowy oddział Corela. Zestaw KPT zawiera m.in. wtyczkę 'Pyramid Paint' pozwalającą odseparować obraz od kolorów otaczającego go obszaru, 'Lightning' służącą do tworzenia efektów błyskawic, a 'Fluid'sprawia, że obrazek może zachowywać się tak jakby pływał po płynnej powierzchni. Do pozostałych filtrów KPT należy 'Hyper Tiling' oferujący wybór geometrycznych kształtów oraz opcje tworzenia złożonych powierzchni modyfikowalnych w czterowymiarowej przestrzeni, 'Scatter' cząsteczkowy system 2D rozbijający na 'atomy' zaimportowane obrazy, 'Channel Surfing' do selektywnego aplikowania efektów 'blur', 'contrast' i 'sharpen' w kanałach RGD, Hue, Luminance czy Saturation, 'Ink Droper' do tworzenia kropel na powierzchni, FlaxPlame II czyli udoskonalony mechanizm do renderowania fraktali oraz 'Gradient Lab' oferujący zestaw opcji do tworzenia warstw, próbek i generowania gradientów.

Pakiet efektów KPT ma trafić do sprzedaży w przyszłym miesiącu i kosztować 199 USD. Zestaw współpracuje z Mac OS 8.6 lub późniejszym (włącznie z Mac OS X) i jest firmowany nazwą Procreate czyli nową marką Corela zarezerwowaną dla profesjonalnych produktów, która zadebiutowała programem Painter 7 w pierwszej połowie sierpnia 2001.

http://www.procreate.com


Zobacz również