Corel: zbliża się nowa wersja Paintera

Kolejna wersja popularnego narzędzia firmy Corel, przeznaczonego do malowania oraz szkicowania, ma pojawić się na sklepowych półkach już w październiku. Painter IX posiadać będzie szereg usprawnień oraz nowych narzędzi.

Corel Painter jest niezwykle popularnym edytorem graficznym, wykorzystywanym przez ilustratorów, fotografików, designerów, developerów gier komputerowych oraz specjalistów pracujących przy efektach specjalnych do największych kinowych produkcji. Ostatnia, znana wersja tego programu to Painter 8. Jednak już na początku października, będziemy mogli zakosztować pracy z nową odsłoną aplikacji - Painterem IX.

W nowej wersji możemy się spodziewać zwiększenia szybkości działania aplikacji. Niektóre z pędzli, działają zdaniem producenta, nawet 10-krotnie szybciej, podczas gdy większość z nich pracuje co najmniej dwukrotnie szybciej. Ekran startowy, który pokazuje się podczas uruchamiania programu zawiera dostęp do galerii najlepszych prac oraz kilka poradników z witryny internetowej Lynda.com.

Poprawiono kontrolę palet z poszczególnymi pędzlami, która umożliwia teraz szybszą zmianę poszczególnych parametrów aktualnie wykorzystywanego narzędzia. Animatorzy mogą bezpośrednio kontrolować liczbę klatek animacji (frames-per-second), w zakresie od 1 do 40. Nowa opcja "snap-to-path" pozwala na precyzyjne malowanie lub szkicowanie według wcześniej określonej ścieżki lub kształtu. W Painterze IX znajdziemy również narzędzie do szybkiego klonowania, zaprojektowanie dla entuzjastów fotografii. Nie zapomniano o wsparciu dla Photoshopa - Painter IX będzie mógł otwierać pliki PSD wraz z warstwami i zastosowanymi maskami. Usprawniono obsługę tabletów graficznych firmy Wacom oraz zarządzanie kolorami (obsługa standardu ICC 4.0).

Corel Painter IX dostępny będzie w wersji dla platform PC oraz Macintosh, w cenie 429 USD. Za aktualizację z poprzedniej wersji zapłacimy 229 USD, zaś za wersję edukacyjną - 99 USD. Po dokonaniu rejestracji na stronie producenta, można już pobierać wersję Trial aplikacji.

Więcej informacji: Corel Painter IX


Zobacz również