CorelDRAW Graphics Suite 2021 - nowa, jeszcze lepsza edycja

Corel prezentuje najnowsze wersje pakietów CorelDRAW Essentials i CorelDRAW Standard. uzupełniają linię 2021 o aplikacje dla szerokiego grona użytkowników, w tym konsumentów, profesjonalistów oraz małych firm.

CorelDRAW Graphics Suite 2021 dostępny jest dla platform Windows i macOS. Kładzie nacisk na możliwości współpracy oraz daje dostęp do nowej generacji narzędzi, które usprawniają proces zarówno tworzenia, jak i recenzowania projektów. Oprogramowanie umożliwia przekazanie kontroli nad projektami i zasobami. Zaawansowane funkcje edycji ilustracji i zdjęć pozwalają projektantom na szybsze tworzenie prac. Aplikacja mobilna CorelDRAW.app została zoptymalizowana pod kątem obsługi dotykowej i jest dostępna również na iPada

John Falsetto, Senior Director of Products, Graphics and Productivity, tak opisuje nowości:

Sposób, w jaki pracujemy, zmienia się szybciej, niż jeszcze niedawno byliśmy w stanie sobie wyobrazić – pakiet CorelDRAW Graphics Suite 2021 wychodzi naprzeciw potrzebom projektantów. W czasach, gdy łączność z innymi jest ważniejsza niż kiedykolwiek wcześniej, nasze narzędzia umożliwiają zespołom dzielenie się inspiracjami i opiniami w czasie rzeczywistym, niezależnie od tego, czy pracownicy znajdują się w innym mieście, czy też są rozproszeni po całym świecie. Dzięki zmodyfikowaniu toku pracy użytkowników i wprowadzeniu istotnych ulepszeń w całym pakiecie pomagamy grafikom w szybszej realizacji projektów, od wstępnej koncepcji do końcowego rezultatu

CorelDRAW Graphics Suite 2021 - nowa, jeszcze lepsza edycja

Pakiet CorelDRAW Graphics Suite 2021 upraszcza złożone działania i daje projektantom pełną kontrolę nad procesem twórczym - znajdziemy w nim m.in. narzędzia do tworzenia ilustracji wektorowych, układów stron, typografii, edycji zdjęć i nie tylko. Oto lista wybranych nowości, podanych przez producenta:

  • Pulpit - pulpit w programie CorelDRAW 2021 i aplikacji CorelDRAW.app pełni rolę centrum współpracy, w którym dostępne są pliki projektowe w chmurze, a jedno kliknięcie wystarczy, aby wyświetlić podgląd, zobaczyć liczbę komentarzy i członków zespołu oraz stan pracy. Użytkownicy mają możliwość bezpośredniego udostępniania projektów z poziomu programu CorelDRAW 2021 bez konieczności otwierania poszczególnych plików.
  • Komentarze publikowane na bieżąco - recenzenci i osoby zatwierdzające mogą teraz dodawać komentarze i adnotacje do dokumentów w aplikacji CorelDRAW.app, a informacje o tym są natychmiast wyświetlane w pliku roboczym projektanta w programie CorelDRAW 2021 na platformie. Udostępnianie uwag i komentarzy w czasie rzeczywistym eliminuje przestoje i przyspiesza zatwierdzanie projektów.
  • Integracja z programem Microsoft Teams - klienci korporacyjni mogą wyświetlać i edytować pliki projektów przy pomocy aplikacji CorelDRAW.app for Teams. Wystarczy zalogować się za pomocą firmowego konta użytkownika Microsoft 365, aby tworzyć nowe projekty oraz w czasie rzeczywistym przeglądać projekty wspólnie z członkami zespołu.
  • Widok wielostronicowy - użytkownicy mogą wyświetlać i edytować wszystkie zasoby cyfrowe w projekcie oraz zarządzać nimi z poziomu jednego widoku. Są oni również w stanie przenosić i kopiować obiekty między stronami, porównywać projekty, zestawiając je obok siebie, i z łatwością zmieniać kolejność stron, układając je według dowolnego pomysłu.
  • Rysowanie w perspektywie - teraz rysowanie obiektów lub ilustrowanych scen w perspektywie przebiega szybciej i łatwiej niż kiedykolwiek. Użytkownik może wybrać jedno-, dwu- lub trzypunktową perspektywę, rysować lub dodawać istniejącą grupę obiektów na współdzielonej płaszczyźnie perspektywy oraz swobodnie przenosić i edytować obiekty.
  • Prowadnice i NOWA opcja przyciągania tylko do innych obiektów - dzięki tej funkcji projektanci zyskali możliwość zarządzania niestandardowymi prowadnicami i mogą jednym kliknięciem przełączać widok ze skali rzeczywistej na wymiary strony. Opcja przyciągania tylko do innych obiektów pozwoli szybko i precyzyjnie przenosić i przekształcać elementy projektu dzięki możliwości włączania i wyłączania przyciągania.

CorelDRAW Graphics Suite 2021 - nowa, jeszcze lepsza edycja

Pakiet CorelDRAW Graphics Suite 2021, w wersjach na platformy Windows i macOS, jest dostępny języku polskim, angielskim, brazylijskim portugalskim, chińskim uproszczonym, chińskim tradycyjnym, czeskim, francuskim, hiszpańskim, holenderskim, japońskim, niemieckim, rosyjskim, tureckimoraz włoskim. W ramach rozszerzenia wsparcia językowego najnowsza wersja oprogramowania jest również dostępna w języku szwedzkim. Cena subskrypcji wynosi 1600 PLN za rok. Dostępne są licencje stałe w sugerowanej cenie detalicznej 3 199 PLN.

Aby uzyskać więcej informacji lub pobrać bezpłatną wersję próbną, odwiedź stronę www.coreldraw.com.

Grafika główna: Roy Monster