Corning, czyli firma tworząca szkło Gorilla Glass, usamodzielnia się

Corning wykupiło udziały w stworzonej dwa lata temu z udziałem Samsunga spółce joint-venture. Pozostanie jednak, przynajmniej na najbliższe 10 lat, dostawcą hartowanego szkła Gorilla Glass stosowanego w smartfonach i tabletach koreańskiego producenta.

Samsung podpisał z Corning umowę, na mocy której będzie ona dostawcą szkła i innych technologii dla smartfonów i tabletów koreańskiej firmy na najbliższą dekadę. Dzięki temu w nowych telefonach i tabletach z linii Galaxy będą mogły znaleźć się w przyszłości opracowane przez Corning nowe rozwiązania. Obecnie firma pracuje między innymi nad nowym typem wytrzymałego elastycznego wyświetlacza i nową generacją szkła przeznaczonego dla laptopów.

Całe porozumienie oparte jest o szereg transakcji między oddziałem wyświetlaczy Samsunga a producentem szkła Gorilla Glass, których wypadkową jest inwestycja koreańskiego producenta 400 milionów dolarów w Corning. Dwa lata temu Samsung założył wraz z Corning spółkę typu joint-venture Samsung Corning Precision Materials Co. Ltd. Do tej pory Samsung posiadał 43% udziałów w spółce, a po dwóch latach Corning przejęło od koreańskiej firmy wszystkie udziały warte 1,9 miliarda dolarów.

Corning, czyli firma tworząca szkło Gorilla Glass, usamodzielnia się

gorilla-glass-

Firma Corning znana jest głównie z powodu ich najpopularniejszego produktu. Mowa o odpornym na zarysowania szkle Gorilla Glass, które w swoich smartfonach i tabletach stosuje mnóstwo różnych firm. Korzystają z nich tacy producenci jak Apple, LG, HTC, Sony, Motorola, Nokia oraz Samsung.

źródło: corning.com