Cortana do Androida z problemami. Microsoft musiał usunąć ważną funkcję

Asystent Cortana dostępny jest nie tylko na urządzeniach z oprogramowaniem Microsoftu, ale też na smartfonach z Androidem. Wersja do smartfonów i tabletów z systemem Google'a będzie jednak najprawdopodobniej pozbawiona jednej z ważnych funkcji, którą mogą się cieszyć użytkownicy systemów z rodziny Windows.

Cortana to asystent głosowy od Microsoftu będący odpowiedzią na Google Now dostępne na urządzeniach z Androidem oraz Siri dostępne na smartfonach i tabletach Apple'a. Usługa Microsoftu pojawiła się też na sprzętach działających pod kontrolą oprogramowania konkurencji.

Użytkownicy Androida mogą już korzystać z asystenta Cortana, ale Microsoft podczas prac nad aplikacją napotkał poważny problem. Okazało się, że funkcja wybudzania asystenta przez wypowiedzenie frazy "Hey Cortana" powoduje problemy z wyszukiwaniem głosowym od Google'a.

Microsoft postanowił jakiś czas temu usunąć funkcję wybudzania Cortany głosem. Okazuje się, że zdecydowano się na to ze względu na blokowanie przez aplikację systemowej funkcji wyszukiwania głosowego. Smartfon nie mógł jednocześnie nasłuchiwać fraz "Hey Cortana" i "Hey Google".

Cortana do Androida powodowała problemy

Cortana do Androida powodowała problemy

Twórcy aplikacji Cortana do Androida dość późno zauważyli problem, a użytkownicy narzekają w komentarzach na usunięcie funkcji wybudzania asystenta Microsoftu głosem. Microsoft wie o problemie, ale jak na razie nie wiadomo, czy i kiedy usunięta funkcja zostanie przywrócona.

Nie jest wykluczone, że na wyłączanie przez aplikację Cortana możliwości głosowego wybudzania Google Now negatywnie patrzy Google. Asystent Microsoftu korzysta w końcu z wyszukiwarki Bing.