Cortana ma być jedną z najważniejszych nowości w Windows 9 Threshold

Jedną z nowości w Windows 9 ma być asystent głosowy Cortana. W niektórych krajach z jego pomocy przy codziennych czynnościach już teraz mogą korzystać użytkownicy smartfonów z systemem Windows Phone 8.1.

Asystent głosowy Cortana to odpowiedź Microsoftu na aplikacje takie jak Apple Siri i Google Now, który opiera się o dane uzyskiwane z silnika wyszukiwarki i usług Bing. W pierwszej kolejności możliwość porozmawiania ze swoim urządzeniem pracującym pod kontrolą oprogramowania Microsoftu dostali użytkownicy smartfonów z systemem Windows Phone.

To ma się niedługo zmienić, a Cortana ma być dostępna też na innych typach urządzeń. Jeśli wierzyć kolejnym doniesieniom, asystent głosowy ma być integralną częścią Windows 9. Informacje te pochodzą ze zrzutów ekranu, które zostały wykonane rzekomo na komputerze z zainstalowaną nową wersją systemu w wersji poglądowej.

Cortana ma być jedną z najważniejszych nowości w Windows 9 Threshold

Trudno ocenić autentyczność informacji na zdjęciach na podstawie zrzutów ekranu, które może być sfabrykowany. Nie ulega jednak wątpliwości, że dla Microsoftu wprowadzenie Cortany do komputerów i na tablety jest logicznym kolejnym krokiem związanym z rozwojem tej usługi. Przeciek ten wygląda wiarygodnie.

Coraz więcej głosów mówi jednak o tym, że 30 września ma pojawić się pierwsza publiczna wersja rozwojowa Windows 9, ale w niej mamy nie zobaczyć jeszcze nowych funkcji takich jak Cortana i nowe Menu Start. Ma ten dzień Microsoft zaplanował co prawda konferencję, ale ma oba być przeznaczona dla partnerów biznesowych, a nie konsumentów.

źródło: winfuture.de