Cortana może otrzymać dostęp do Twoich wiadomości

Najnowszy patent Microsoftu pozwala Cortanie na dostęp do wiadomości z wielu aplikacji zainstalowanych na smartfonie.

Microsoft zgłosił właśnie kolejny patent, którego celem jest łatwiejsza i bardziej naturalna obsługa asystenta głosowego Cortana. Rozwiązanie to ma stać się kompatybilne i zintegrowane z komunikatorami tekstowymi.

Cortana może otrzymać dostęp do Twoich wiadomości

Źródło: microsoft.com

Poniższy obrazek przedstawia dokładnie, jaką nowość Microsoft chcę zaimplementować w swoim asystencie głosowym. Użytkownik uprawiający sport pyta się urządzenia za pomocą Cortany "Co chcę mój szef". W odpowiedzi asystent informuje, że użytkownik posiada jednego e-mail'a od swojego szefa, w którym znajduje się e-mail pozwalający na odprawę lotu. Dodatkowo Cortana informuje o prośbie o kontakt do szefa. Asystent jest na tyle inteligentny, że sam jest w stanie wywnioskować, kto jest szefem biegacza. Nie potrzebne są żadne nazwiska ani numery telefonów.

Cortana może otrzymać dostęp do Twoich wiadomości

Źródło: neowin.net

Asystent głosowy zyska możliwość odbierania wiadomości z różnych źródeł. Na zdjęciu widać, że Microsoft zechce zintegrować Cortane z telefonem, Twitter, Skype, Microsoft Teams, Wiadomości, WhatsApp i E-mail. Dzięki temu rozwiązaniu Cortana przeistoczy się z asystenta głosowego w rozbudowany węzeł komunikacyjny. Dodatkowo prawdopodobnie Cortana będzie w stanie rozpoznać ulubione kontakty i nadać im odpowiedni priorytet. Spowoduje to, że użytkownik nie będzie zasypywany powiadomieniami typu SPAM.

W chwili obecnej Microsoft jedynie złożył wniosek o opatentowanie wyżej opisanego rozwiązania. Nie jesteśmy w stanie przewidzieć, kiedy zostanie ono zaimplementowane w asystencie głosowym. Możliwe również, że Microsoft finalnie porzuci to rozwiązanie i zdecyduje się na jego wdrożenie w przyszłych wersjach Cortany.

Źródło: neowin.net