Cortana w Polsce ma pojawić się z aktualizacją Windows Phone 8.1 już za miesiąc

Użytkowników systemu Windows Phone 8.1 w Polsce rozczarował brak wsparcia dla naszego języka w asystencie głosowym Cortana. Wygląda jednak na to, że może się to zmienić już w przeciągu najbliższego miesiąca.

Cortana to asystent głosowy wykorzystujący dane usług z rodziny Bing, który jest odpowiedzią Microsoftu na Siri od Apple i Google Now. Z początku mogli cieszyć się nim wyłącznie użytkownicy ze Stanów Zjednoczonych. Z usługi już teraz mogą korzystać posiadacze smartfonów z systemem Windows Phone 8.1 w innych wybranych krajach, takich jak Australia, Indie, Kanada i Wielka Brytania. Na liście państw, gdzie działa Cortana, zabrakło jednak Polski.

Informacja o udostępnieniu Cortany w Polsce pojawiła się wczoraj na Twitterze. Do wiadomości zostały załączone zrzuty ekranu, które pokazują Cortanę z polskim językiem interfejsu. O dacie debiutu asystenta głosowego Microsoftu w naszym kraju poinformował Sylwester Sałek. Jeśli jego doniesienia się potwierdzą, użytkownicy urządzeń z Windows Phone 8.1 będą mogli porozmawiać ze swoimi smartfonami już na początku października.

Zobacz również:

  • Android 11 - lista telefonów do aktualizacji [22.09.2021]
Cortana w Polsce ma pojawić się z aktualizacją Windows Phone 8.1 już za miesiąc

Podana data debiutu asystenta głosowego Microsoftu dla smartfonów w naszym kraju to 8 października 2014 roku, ale tego dnia nie będą mogli z niej jeszcze skorzystać wszyscy chętni. Cortana pojawi się wtedy dopiero w ramach programu Preview for Developers i aktualizacji nazwanej Windows Phone 8.1 GDR2. Cortana pojawi się na początku w wersji Beta, ale ma oferować już na starcie podobne funkcje co w innych regionach, gdzie udostępniona została w formie wydań Alfa i Beta.

źródło: @salczak