Cortana - w jakich krajach będzie dostępna w dniu premiery Windows 10?

Jedną z nowości w Windows 10 jest Cortana - wirtualna asystentka dla każdego użytkownika. Jednak nie każdy będzie w stanie od razu skorzystać z jej pomocy.

W dniu premiery Windows 10 Cortana będzie dostępna dla użytkowników z Wielkiej Brytanii, USA, Francji, Niemiec, Chin, Włoch oraz Hiszpanii. Jakiś czas po premierze asystentka mówiąca po angielsku będzie dostępna dla mieszkańców Kanady i Indii, a także Australii. W tym samym czasie swoją wersję otrzyma Japonia. W ostatnim kwartale 2015 roku pojawi się jej wersja dla uczestników programu Windows Insider z Brazylii i Meksyku, a także edycja francuska dla Kanadyjczyków. Oczywiście powstaje pytanie - kiedy Cortana zawita do Polski?

Oto Cortana

Oto Cortana

Jak podał to na oficjalnym blogu Windows Marcus Ash (kierujący oddziałem odpowiedzialnym za rozwój i wdrażanie Cortany), asystentka jest konfigurowana dla każdego kraju nieco inaczej, co ma nadać jej "człowieczeństwo" i sprawić, że będzie bardziej przyjazna dla lokalnego użytkownika. Wymaga to czasu, stąd jej niejednoczesna premiera. W Wielkiej Brytanii Cortana będzie nieco sarkastyczna, w Japonii ma używać charakterystycznych dla tamtejszej kultury zwrotów grzecznościowych, w Kanadzie - być fanką hokeja, w Indiach - krykieta, a we Włoszech być dumna ze swojej narodowości. Ciekawe, jakimi cechami zostanie obdarzona Cortana dla Polski?