Coś dla każdego

Nowa fala rozwiązań do małych firm i bardziej wybrednych użytkowników domowych.

Jedne konstrukcje się upraszcza, aby obniżyć ceny, inne komplikuje, aby zwiększyć szybkość. Te dwie tendencje spotkały się w nowych kolorowych laserach z HP. Model 2600 jest najtańszym i najprostszym z rodziny urządzeń jednoprzebiegowych. Całą rodzinę wyróżnia wysokość, maskująca pionowy transporter papieru, pas pośredniczący, na którym zbiera się toner poszczególnych kolorów. Cztery kompletne mechanizmy druku (bęben elektrofotograficzny z laserem i pojemnik na toner) do każdego CMYK-a z osobna umieszczono jeden nad drugim. Tańsza wersja drukarki szesnastostronicowej drukuje osiem stron na minutę, tak w czerni, jak i w kolorze, w rozdzielczości naturalnej 600 dpi. Nie obsługuje żadnego z języków opisu strony, przygotowaniem do druku zajmuje się system operacyjny. W cenę drukarki wliczono kartę sieciową.

Przedstawicielem tendencji przeciwnej jest laser wielofunkcyjny LaserJet 2820. Właściwie to wzbogacona o skaner drukarka LJ 2550, a ta z kolei jest nieco przyspieszoną, produkowana od lat rewolwerową konstrukcją czterobiegową z jednym laserem i wymieniającymi się po kolei czterema zasobnikami z tonerem poszczególnych kolorów. Aktualna wersja drukuje cztery strony w kolorze i 19 monochromatycznych na minutę. Innym producentom udało się taką konstrukcję bardziej przyspieszyć. Procesor drukarki interpretuje polecenia w PostScripcie 3e i PCL-u w wersji 6. Nowością jest drugi sterownik PCL 6, tylko do wydruków monochromatycznych. Skaner CCD ma automatyczny podajnik na 50 kartek, rozdzielczość 1200 dpi i 24-bitową głębię kolorów. Model 2840 wyposażono dodatkowo w faks i czytnik kart pamięci aparatów cyfrowych. Druk w kolorze jest bardziej ekonomiczny dzięki większym zasobnikom z tonerem. Wystarczają na 4000 stron, a w modelu 2820 tylko na połowę tej liczby. Tak jak i poprzednik ma interfejs USB 2.0 oraz kartę sieciową.

Nowe drukarki monochromatyczne także są przeznaczone dla niezamożnego użytkownika.

Model 1020 drukuje w tempie 14, a droższy - 18 stron na minutę. Właśnie przyspieszenie druku jest najważniejszym usprawnieniem w nowych modelach. Po raz pierwszy w najtańszej linii znajdziemy wersje wzbogacone: 1022n - o kartę sieciową, a 1022 nw także o jej wersję bezprzewodową. Jak zwykle w HP, tanie modele mają niewielkie i mało oszczędne kasety z tonerem. Pod tym względem nic się nie poprawiło.

Natomiast dużą pochwałę zasługuje cena modelu InkJet 1000. Do tej pory atramentówki ze stacjonarnymi pojemnikami i dyszami zasilanymi przez kapilary z tej serii kosztowały ponad dwa tysiące złotych. Dziś mamy model podstawowy za 619 zł. W drukarce znajdziemy typowe cechy InkJetów: większą miesięczną obciążalność, niskie koszty druku i procesor.

Kombajn atramentowy OfficeJet 7210 jest tańszą wersja zwycięzcy testu z numeru kwietniowego, OJ 7410. Został pozbawiony przewodowej i bezprzewodowej karty sieciowej oraz wyświetlacza LCD, ale zachował faks, gniazda do kart pamięci, druk sześcio- lub czterokolorowy i taki sam skaner, 2400 dpi z 48-bitowym kolorem i podajnikiem dokumentów.

Ceny HP Color LaserJet 2600n - 1699 zł

HP Color LaserJet 2820 AIO - 3649 zł

HP LaserJet 1020 - 649 zł

HP LaserJet 1022 - 849 zł

HP Business InkJet 1000 - 619 zł

HP OfficeJet 7210 AIO - 1699 zł

Więcej:http://www.hp.pl