Coś dla rajdowców

Logitech zaprezentował nową kierownice MOMO Racing Force, która została stworzona we współpracy ze znanym producentem części samochodowych tworzonych dla pojazdów sportowych i rasowych bolidów F1.

Coś dla rajdowców

Nowa kierownica ma być bardzo precyzyjna i ergonomiczna. Koło kierownicy zostało pokryte gumą o specjalnej fakturze. Rozwiązanie takie ma poprawiać przyczepność dłoni. Promień skrętu kierownicy został również zaprojektowany z myślą o najbardziej wymagających graczach – koło kierownicy obraca się w zakresie 240 stopni.

Po raz pierwszy firma Logitech zdecydowała się na zastosowanie w swojej kierownicy gałki zmiany biegów. W MOMO Racing Force biegi zmienia się sekwencyjnie, zaś rączkę zmiany biegów można zamocować po prawej lub po lewej stronie. Biegi można również zmieniać przy użyciu płatków umieszczonych za kołem kierownicy. Do konstrukcji całej kierownicy oraz pedałów użyto materiałów wysokiej jakości. Całość objęta jest 2-letnią gwarancją.

Zastosowano także mocniejszy i bardziej precyzyjny, optyczno – mechaniczny system Force Feedback. Sam kształt kierownicy został przejęty z bolidów Formuły 1. Design i wielkość MOMO Racing Force są identyczne jak w najszybszych samochodach wyścigowych. Dołączone w zestawie pedały to nowa konstrukcja. Powierzchnia pedałów pokryta została specjalnym tworzywem o fakturze, która nie pozwala ześlizgiwać się stopom podczas zabawy.

Kierownicę można przymocować do stołu przy użyciu dwóch uniwersalnych zaczepów. Są one pokryte gumą, przez co kierownica nawet podczas gwałtownych manewrów ma nie przesuwać się po stole.

Wraz z kierownicą Logitech MOMO Racing Force dołączane jest oprogramowanie WingMan Profiler które umożliwia pełną kalibracje, konfiguracje oraz przypisywanie odrębnych ustawień dla wybranych gier. Oprogramowanie oraz kierownica działają pod kontrolą systemów Windows 98 / 2000/ ME/ XP.

Urządzenie będzie dostępne w pierwszej połowie listopada 2002 w cenie 555 zł brutto.