Cotton Candy - dwurdzeniowy komputer wielkości pendrive'a

Cotton Candy to interesujący komputer zbudowany w oparciu o technologię ARM. Co go wyróżnia? Niewielkie gabaryty i kształt, dzięki którym przypomina zwykłego pendrive'a.

Cotton Candy przypomina z wyglądy pendrive'a. Produkowane przez norweską firmę FXI Technologies urządzenie mierzy 8 x 2,5 x 1 cm i waży zaledwie 21 gramów. W jego wnętrzu zainstalowano dwurdzeniowy procesor ARM Cortex-A9 1,20 GHz współpracujący z czterordzeniowym GPU (Mali-400MP), 1 GB pamięci RAM, slot kart micro-SDHC oraz moduły WiFi b/g/n i Bluetooth. Całość pracuje pod kontrolą systemu Android 2.3 i wykorzystuje do komunikacji dwa interfejsy - USB i HDMI.

Co potrafi Cotton Candy?

Cotton Candy może współpracować praktycznie z każdym urządzeniem wyposażonym w port USB lub HDMI. Np. po podłączeniu go do telewizora HD, monitora lub projektora i zaopatrzeniu się w bezprzewodową klawiaturę oraz mysz otrzymujemy "androidowy" zestaw komputerowy.

Co interesujące, miniaturowy komputer możemy też podłączyć do innego "standardowego" komputera (np. z Windows lub Mac OS X) a nawet smartfona.

Cotton Candy to na razie działający prototyp. Jego producent zapowiada jednak, że gdy trafi do sprzedaży będzie kosztował poniżej 200 USD.