Counter Strike 2 - beta, jak się dostać, kiedy premiera, zmiany. Wszystko co wiemy o CS2

Counter Strike 2 zostało oficjalnie zapowiedziane. Kiedy będzie premiera? Jak będzie wyglądała gra? Zbieramy najważniejsze informacje.

CS (fot. Valve)

CS:GO zadebiutowało w sierpniu 2012 roku. Przez prawie 11 lat swojej obecności na rynku gra doczekała się wielu mniejszych i większych aktualizacji. Co ważne, jest to nadal niezwykle popularny tytuł ze względu na świetne mechaniki rozgrywki oraz bardzo rozbudowaną scenę e-sportową. Valve oficjalnie ogłosiło Counter Strike 2, które doczekało się wielu usprawnień w stosunku do poprzedniej wersji. W jednym miejscu zbieramy najważniejsze informacje.

Kiedy premiera?

Nie jest jeszcze znana dokładna data premiery Counter Strike 2. Aktualnie trwają zamknięte beta testy gry. Możemy się jednak spodziewać, że na pełny dostęp nie będziemy zbyt długo czekać. Valve mówi, że premiera odbędzie się latem.

Zobacz również:

  • Counter Strike 2 - beta testy. Jak się dostać?

Beta testy

Aktualnie trwają zamknięte beta testy gry Counter Strike 2. Niestety nie wszyscy mogą wziąć w nich udział. Valve za pomocą specjalnego algorytmu, który analizuje m.in. takie informacje jak ostatni czas spędzony na serwerach, współczynnik zaufania czy status konta Steam. Z czasem kolejni gracze także mają otrzymywać zaproszenia.

Początkowo w beta testach sprawdzimy Deathmatch oraz nierankingową rywalizację na Dust2. W kolejnych tygodniach mają pojawić się następne tryby, funkcje i mapy.

Jak będzie wyglądać CS 2?

Jeśli chodzi o grę taką jak Counter Strike, ze względu na jej ogromną popularność i liczbę graczy, Valve musi dość ostrożnie podchodzić do wszelkich zmian. Sytuacja, w której gra byłaby mocno przemodelowana, mogłaby wyjść produkcji tylko na złe. Tysiące godzin treningów graczy, którzy każdą wolną chwilę spędzają w "ceesie" poszłoby na marne. Counter Strike doczeka się jedynie usprawnień wizualnych i optymalizacyjnych, bez głębszego wchodzenia w rozgrywkę i mechaniki.

Counter Strike 2 działa w oparciu o silnik Source 2. Poniżej prezentujemy wszystkie zmiany i nowości.

Jedną z najważniejszych zmian w CS2 są te dotyczące granatów dymnych. Teraz będą to obiekty wolumetryczne, które "oddziałują z otoczeniem i reagują na oświetlenie, ostrzał i eksplozje". Dym z granatów będzie mógł wchodzić w interakcję z innym zdarzeniami w grze, takimi jak wystrzelone pociski czy rzucone granaty zaczepne. W ten sposób powstaną zupełnie nowe możliwości rozgrywki. Dym będzie także bardziej naturalny. Wydostanie się spod uchylonych drzwi czy okien, ale także będzie się unosił w górę i opadał po schodach. Może się także wymieszać z dymem innego pochodzenia.

Kolejną ważną zmianą jest tick-rate. Nie będzie on miał już znaczenia dla poruszania się czy strzelania. Nowy system zapewni, że każdy ruch gracza będzie idealnie odczytany przez serwery.

Mapy doczekały się gruntownej przebudowy. Właściwie, to zostały stworzone od podstaw przy wykorzystaniu nowych narzędzi, jakie gwarantuje silnik Source 2. Sam układ pozostał bez zmian, jednak możemy liczyć na nowe tekstury, materiały, oświetlenie i odbicia.

Czy skórki i inne elementy kosmetyczne zostaną przeniesione?

Wszystkie skórki i bronie trafią do nowej wersji gry. W oficjalnym ogłoszeniu przeczytamy:

Zabierzcie ze sobą cały swój ekwipunek CS:GO do Counter-Strike 2. Nie tylko zachowacie wszystkie przedmioty zgromadzone przez lata, ale każdy z nich będzie prezentował się atrakcyjniej dzięki oświetleniu i materiałom silnika Source 2. Prócz obsługi starszych modeli i wykończeń, wszystkie standardowe bronie otrzymały ulepszone modele w wysokiej rozdzielczości, na czym skorzystają niektóre wykończenia broni.

To aktualnie wszystko, co wiemy na temat Counter Strike 2. Wszystko jednak wskazuje na to, że najbliższe dni i tygodnie będą owocne w nowe informacje. Trzymamy rękę na pulsie i będziemy aktualizować ten materiał.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: