Counter-Strike 2 podobny do TF2?

Przedstawiciel Valve uchylił rąbka tajemnicy na temat drugiej części najpopularniejszego shootera online. Counter-Strike 2 ma być podobny do innego dzieła Valve, Team Fortress 2.

Nie da się ukryć, że Counter-Strike, pomimo wielu lat od premiery, wciąż jest najpopularniejszym shooterem na PC. Valve dostrzega to i zamierza wydać kontynuacje tejże gry.

Counter-Strike 2 podobny do TF2?

Counter-Strike

O ile jeszcze jakiś czas temu bardziej stosowne było pytanie czy pojawi się Counter-Strike 2, teraz już pozostaje jedynie zastanawiać się kiedy. Valve bowiem oficjalnie potwierdziło zamiar wypuszczenia sequela tego znakomitego shootera.

Kwestą sporną jest natomiast jak wyglądać ma druga część Counter-Strike. Doug Lombardi, dyrektor działu marketingu Valve, w wywiadzie dla GameTrailers.com przyznał, że aktualnie rozważane są dwie koncepcje.

Pierwsza z nich skłania się ku stworzeniu zupełnie nowej gry. "Możemy stworzyć coś co wygląda jak Team Fortress 2, czyli o korzeniach z pierwszej części gry ale z wielką ilością nowości". Druga opcja to po prostu wrzucenie wszystkich dodatków i lekkie zmodyfikowanie silnika.

Oczywiście Valve skłania się bardziej do pierwszej opcji. Na szczęście Lombardi sprostował swoją wypowiedź, iż pierwsza koncepcja nie oznacza, że Counter-Strike 2 będzie dosłownie podobny do TF2. To dobrze bowiem fanom CSa mogłaby się nie spodobać specyficzna grafika tytułu.