Counter Strike Global Offensive - CS GO opis i wymagania

Counter Strike Global Offensive (CS GO): wymagania sprzętowe

Jeżeli zechcesz dołączyć do społeczności CS GO powinieneś dysponować odpowiednim komputerem. Poniżej znajdziesz minimalne i rekomendowane wymagania sprzętowe jakie powinien spełniać.

CS GO: minimalne wymagania

- Procesor: Intel Core 2 Duo E6600 2.40 GHz lub AMD Athlon 64 X2 Dual Core 3600+

- Grafika: NVIDIA GeForce GT 420 lub AMD Radeon HD 6450

- Wersja DirectX: 9.0

- Wolne miejsce na dysku: 7,6 GB

- Pamięć RAM: 1 GB Windows XP / 2 GB Windows Vista i 7

- System operacyjny: 32-bitowy Windows XP

CS GO: rekomendowane wymagania

- Procesor: Intel Pentium Dual Core E5700 3 GHz lub AMD Phenom 8750 Triple-Core

- Grafika: NVIDIA GeForce GT 630 lub AMD Radeon HD 6670

- Wersja DirectX: 9.0

- Wolne miejsce na dysku: 7,6 GB

- Pamięć RAM: 2 GB

- System operacyjny: 32-bitowy Windows 7

Najlepsze gotowe zestawy komputerowe lipiec 2018

Do 1000zł: sprawdź gotowe zestawy w RTV EURO AGD

Do 2000zł: sprawdź gotowe zestawy w RTV EURO AGD

Do 3000zł: sprawdź gotowe zestawy w RTV EURO AGD

Do 4000zł: sprawdź gotowe zestawy w RTV EURO AGD

Więcej gotowych zestawów znajdziesz w artykule: Komputer do gier. 5 konfiguracji od 3000 do 8000 zł

CS GO to gra FPS (First Person Shooter). W tego typu produkcjach szalenie istotna jest płynność rozgrywki. Jeżeli obraz podczas grania zacina się jesteś na straconej pozycji, ponieważ szybkość reakcji jest w strzelankach kluczowa. Jeżeli różnica pomiędzy sprzętem graczy jest duża gracz dysponujący lepszym ma szansę szybciej zobaczyć przeciwnika i odpowiednio zareagować. Dodatkowo łatwiej będzie mu celować.

Minimalne wymagania nie są zbyt wygórowane. Musisz się tutaj jednak liczyć z ustawieniami na minimum oraz animacją zapewnianą przez niewielka liczbą klatek wyświetlonych w ciągu sekundy. Przy tego typu grach możemy przyjąć, że 60 kl./sek. to minimum. Profesjonalni gracze dążą do uzyskania znacznie lepszego wyniku, np. 200 kl./sek.

Dzięki wysokiej liczbie wyświetlonych klatek w sekundzie masz szanse na lepsze wyniki w walce m.in. dlatego, że twoja celność powinna znacznie się poprawić. Pamiętaj jednak, że sam komputer to nie wszystko. Aby w pełni cieszyć się z płynności rozgrywki będziesz musiał zaopatrzyć się bowiem także w odpowiedni monitor. Świetnie byłoby, gdybyś mógł zbudować platformę przesyłającą sygnał np. 120 kl./sek. na monitor 120 Hz cechujący się małymi opóźnieniami (sygnał docierający do monitora potrzebuje określoną ilość czasu aby się na nim wyświetlić).

Podsumowując, jeżeli chcesz zapewnić sobie jak największe szanse w rozgrywce powinieneś dążyć do jak największej wydajności przekładającej się na płynność w grze. Pamiętaj też, że nawet jeżeli twój monitor posiada ekran 60 Hz, zaś twój komputer generuje więcej klatek na sekundę warto je przesłać. Co prawda monitor nie wyświetli dodatkowych klatek, ale będziesz za to mógł się cieszyć z mniejszego opóźnienie na urządzeniu wejścia (myszce), co bezpośrednio przełoży się na zwiększenie szansy na trafienie przeciwnika.

CS GO: czy gra pójdzie na moim sprzęcie?

Jeżeli nie wiesz, czy Counter Strike Global Offensive pójdzie na twoim sprzęcie możesz skorzystać z serwisu Can You RUN It.