Counter Strike Global Offensive - CS GO opis i wymagania

CS GO: co z pingiem?

Jeżeli skompletowałeś już odpowiedni sprzęt może się okazać, że to nie wszystko i wciąż czujesz, że odstajesz od konkurentów i nie jest to wina twoich umiejętności, lecz płynności gry. Być może będziesz więc musiał się jeszcze zmierzyć ze zbyt dużym pingiem (wyrażone w ms opóźnienie pomiędzy twoim komputerem, a serwerem), którego wartość powinna być jak najniższa. Możesz spróbować to osiągnąć podejmując następujące działania:

- podłącz komputer do routera kablem (jeżeli musisz korzystać z WiFi pamiętaj, aby żadne inne urządzenie nie obciążało łącza)

- wyłącz antywirus, firewall

- uruchom CS GO, zminimalizuj grę, otwórz menedżer zadań (ctrl+shift+esc ), znajdź proces csgo, kliknij na niego prawym przyciskiem myszy, wybierz z listy "ustaw priorytet" i ustaw na niski (trzeba to wykonywać zawsze gdy uruchamiamy grę)

- upewnij się, że nic nie jest pobierane w tle

- upewnij się, że nie masz włączonych programów, które łączą się z internetem ograniczając łącze (może tutaj w grę wchodzić także złośliwe oprogramowanie, więc zanim wyłączysz antywirusa przeskanuj komputer)

- staraj się korzystać z polskich serwerów

- wyłącz aktualizacje Windows (Windows 7: Start – Panel sterowania – System i Zabezpieczenia – Windows Update – Zmień ustawienia)

- ustaw w CS GO odpowiednio "rate" w konsoli (otwieramy ją tyldą "~"); informacje na ten temat znajdziesz np. na tej stronie

W ostateczności wykonanie powyższych czynności może nie być wystarczające i ni uzyskasz zamierzonego celu. Wówczas być może będziesz musiał zastanowić się nad wymianą routera.

CS GO: myszka też jest ważna?

W przypadku CS GO taki element jak myszka komputerowa też jest ważny. Jeżeli posiadasz tani optyczny model powinieneś wiedzieć, że z pewnością nie zapewni on ci takiej precyzji w grze jak porządny gamigowy model (dobra jakość wykonania, niski czas reakcji, wysoka rozdzielczość dpi) dysponujący lepszym optycznym sensorem, czy też porządnym sensorem laserowym. Nie bagatelizuj też znaczenia dla rozgrywki jakie ma podkładka.

Być może w dokonaniu wyboru pomoże ci przyjrzenie się jakiego wyboru dokonało 20 najlepszych profesjonalnych graczy. Okazuje się, że zdecydowanie największą popularnością cieszą się wśród nich produkty firmy ZOWIE (ZOWIE EC1-A, ZOWIE EC2-A, ZOWIE FK2). Uznanie znalazły też myszki firmy Steelseries (Steelseries Rival, Steelseries Sensei RAW) i Logitech (model G303). Razer znalazł się poza podium.

ZOWIE EC1-A

ZOWIE EC1-A

Na koniec jeszcze jedna uwaga: kupuj myszkę przewodową. Nie chcesz bowiem na pewno w czasie najbardziej zagorzałej walki robić sobie przerwy na wymianę baterii...

Najlepsze gotowe zestawy komputerowe lipiec 2018

Do 1000zł: sprawdź gotowe zestawy w RTV EURO AGD

Do 2000zł: sprawdź gotowe zestawy w RTV EURO AGD

Do 3000zł: sprawdź gotowe zestawy w RTV EURO AGD

Do 4000zł: sprawdź gotowe zestawy w RTV EURO AGD

Więcej gotowych zestawów znajdziesz w artykule: Komputer do gier. 5 konfiguracji od 3000 do 8000 zł