Counter Strike Global Offensive - CS GO opis i wymagania

Counter Strike Global Offensive (CS GO) to strzelanka, która ma ogromne zasługi w odrodzeniu e-sportu. Dowiedz się o co w niej chodzi i jakie wymagania sprzętowe należy spełnić, aby w pełni cieszy się z rozgrywki.

Counter Strike Global Offensive gra komputerowa z gatunku first-person shooter, która pozwala na rozgrywkę wielu osób. Została ona wydana w 2012 roku przez studio Valve Corporation. Gracze (często profesjonalni) wcielają się w terrorystów lub antyterrorystów prowadząc zacięte sieciowe pojedynki. Obie grupy cechuje porównywalna siła. W przypadku pierwszej broń cechuje możliwość zadawania większych obrażeń, natomiast w przypadku drugiej można liczyć na większą celność. Oczywiście tak naprawdę wszystko zależy jednak od umiejętności gracza.

CS GO przygotowywany był jako produkt wieloplatformowy przeznaczony dla PC, PlayStation 3 i Xbox 360. Z czasem studio Valve postanowiło nie rozwijać dalej swojego projektu na konsolach (powody: konsole nie miały aplikacji ze sklepem Steam, większy problem z dodaniem nawet niewielkiego patcha, podział zysków z Microsoftem i Sony). Sam CS GO stał się natomiast podstawą współczesnego e-sportu będąc wciąż rozwijany m.in. poprzez dodawanie nowych skórek, broni i trybów.

Obecnie CS GO to jeden z najpopularniejszych tytułów na świecie. Poniżej znajdziecie szereg bardziej szczegółowych informacji na jego temat włącznie z minimalnymi wymaganiami oraz poradami dotyczącymi sprzętu, który powinien umożliwić rozgrywkę na odpowiednim poziomie.

Counter Strike Global Offensive (CS GO): tryby rozgrywki

Tryb turniejowy

W tym trybie mecz podzielony na 30 rund. Każda z nich ma po dwie minuty. Walki rozgrywane są w drużynach 5 na 5 graczy. Aby wygrać należy zgromadzić 16 punktów. Gracze mogą korzystać z dwóch rodzajów map:

- terroryści chcą dokonać zamachu i muszą pilnować, aby udało się go przeprowadzić, natomiast antyterroryści muszą za wszelką cenę temu zapobiec

- terroryści mają zakładników i nie mogą dopuścić do ich uwolnienia, natomiast antyterroryści mają uwolnić przynajmniej jednego z nich

Należy też pamiętać, że każde opuszczenie gry wiąże się z karą.

Tryb uproszczony

Mamy tutaj 15 rund, co oznacza, że zwycięstwo gwarantuje pokonanie przeciwnika w 8 z nich. Drużyny liczą po 10 graczy. Tryb w porównaniu do poprzedniego oferuje różne uproszczenia (można np. przenikać przez postaci innych członków drużyny) i przeznaczony jest dla graczy, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z CS GO.

Tryb deathmatch

To prawdziwy raj dla osób, które chcą po prostu poszaleć bez żadnych ograniczeń zabijając jak najwięcej wrogów i wykorzystując do tego - jeżeli taka przyjdzie ochota - jak najwięcej różnych broni. Wciąż obowiązuje podział na terrorystów i antyterrorystów.

Tryb demolka

20 rund. Gracz w każdej z nich dostaje inną broń jeżeli zabije przeciwnika.

Tryb wyścig zbrojeń

Z czasem w walce gracz otrzymuje kolejne rodzaje broni. Wygrywa ten, który pierwszy zabije przeciwnika nożem.

Tryb kurs szkoleniowy

Tutaj początkujący gracz może przyswoić wiele przydatnej wiedzy.

Tryb z botami

Rozgrywka z przeciwnikiem w postaci botów. To świetny trening.

Tryb serwery społeczności

Można dołączyć do grup bawiących się na różnych serwerach tworzonych przez społeczność CS GO. Dostępne są tutaj różne tryby i niestandardowe mapy. Przykłady:

- Only AWP: można grać jedynie bronią AWP (brytyjski karabin snajperski)

- Zombie Mod: tryb z zombie