Counter Strike w wersji 1.6

Jutro firma Valve opublikuje łatkę do tej niezwykle popularnej strzelanki drużynowej opartej na kodzie Half Lifa. Patch nie tylko poprawia wykryte w Counter Strike błędy ale również wprowadza sporo nowych elementów.

Najnowsza łatka do Counter Strike oferuje m.in. jedną zupełnie nową mapę de_airstrip oraz dwie odświeżone i poprawione wizualnie de_inferno i de_aztec. Patch 1.6 wprowadza również dwa nowe modele broni - Galil i Famas, które należą w tej chwili do najtańszych w grze. Po raz pierwszy w tej wersji gry gracze będą mogli także skorzystać ze specjalnej kuloodpornej tarczy (Riot Shield) stosowanej przez jednostki antyterrorystyczne.

Kolejną istotną dla rozgrywki zmianą jest usunięcie licznika informującego o zgonach w drużynie przeciwnej, co jeszcze bardziej przybliży grę do rzeczywistości. Po zainstalowaniu najnowszego patcha, każdy z występujących w grze saper będzie otrzymywał trzy "fragi" za udane rozbrojenie bomby. Jeżeli zadanie saperowi się nie powiedzie, trzy "fragi" trafiają do osobnika, który bombę podłożył.

Patch będzie dostępny od 16 stycznia na stronie www.fileshack.com, a pełną listę wprowadzanych przez niego zmian znajdziecie na stronie serwisu Shacknews(www.shacknews.com).