Cowon iAudio CW300

Niedrogi odtwarzacz MP3 wcale nie musi odznaczać się przeciętnymi możliwościami.

Niedrogi odtwarzacz MP3 wcale nie musi odznaczać się przeciętnymi możliwościami.

Cowon iAudio CW300 to odtwarzacz MP3 o niewielkich rozmiarach. Nie przeszkodziło to jednak producentowi wyposażyć go w ciekawe funkcje. Model CW300 może pełnić funkcję dyktafonu albo radia. Szczególnie tę drugą trudno przecenić, gdy słuchasz po raz setny utworów zapisanych w pamięci flash. Jej pojemność w testowanym odtwarzaczu jest jak na obecne standardy jedynie przeciętna - 128 MB, choć producent ma w swojej ofercie iAudio z 256 i 512 MB. Coraz częściej odtwarzacze MP3 nie są wyposażane w czytniki kart pamięci. Wszystko po to, aby zminimalizować rozmiary. Z tego powodu nie powiększysz pamięci. Drugim minusem jest mała liczba odtwarzanych formatów (jedynie MP3), a także sposób kopiowania utworów do pamięci iAudio. Aby to zrobić, musisz zainstalować w komputerze specjalne oprogramowanie, które zamieni MP3 na wewnętrzny format odtwarzacza. Przez to iAudio nie może pełnić funkcji zewnętrznego dysku, co umożliwiają konkurencyjne produkty. Kopiowanie 32 MB plików do pamięci CW300 zajmuje 41 sekund co jest wynikiem bardzo dobrym, jak na zastosowanie interfejsu USB 1.1

Zapomniana Polska

Cowon iAudio CW300

Cowon iAudio CW300

Cowon iAudio CW300 dostarczany jest z dobrej jakości słuchawkami, do których podłącza się pilota. Dzięki temu sterowanie odtwarzaczem możliwe jest bez wyciągania go z kieszeni. Jakość odgrywanych utworów jest zadowalająca. Parametry dźwięku można zmienić ręcznie lub skorzystać z predefiniowanych ustawień producenta.

Testowany model działa na baterię AA, szkoda tylko, że nie zastosowano akumulatora, który można byłoby ładować w domu. A tak co kilka dni będziesz zmuszony do zakupu nowych baterii. Kolejnym minusem, i to poważnym, jest brak polskiej instrukcji obsługi.

Informacje: GoodWell Service, tel. (22) 4231909

http://www.goodwellservice.com.pl

Cena: 799 zł