Crackerzy pogrzebali w plikach Manhunta 2 i...

Manhunt 2 po wielu problemach wreszcie trafił na rynek. Zanim to nastąpiło, gra została jednak mocno ocenzurowana przez twórców. Mimo to, utalentowani fani znaleźli własne sposoby na zwiększenie brutalności tytułu. Oto efekty.

Zaraz po premierze Manhunta 2 kilku zdolnych graczy wzięło się za jego modyfikowanie. Po kilku dniach zabawy z plikami gry hackerom udało się odblokować maksymalny poziom brutalności. Wiadomo, że producent zrezygnował z niego aby gra mogła w ogóle zostać dopuszczona do użytku. Okazuje się jednak, że ograniczenia da się obejść.

Sprawa rozchodzi się głównie o nałożenie przez Rockstar filtrów na filmiki z egzekucji. W wyniku tego działania straciły one swój bardzo brutalny wydźwięk. Nie spodobało się to hakerom działających pod szyldem psp-hacks.com.

Po analizie plików z wersji gry na PlayStation Portable okazało się, że Rockstar nie uniemożliwił powrotu wyglądu egzekucji do starej wersji. Po wykonaniu kilku zmian każdy chętny posiadacz PSP będzie mógł nacieszyć się maksymalnym poziomem brutalności. Należy jednak podkreślić, że uda się to tylko zrobić na nieautoryzowanych, zmodyfikowanych konsolach PlayStation Portable.

A tak prezentuje się efekt prac Crackerów: