Creative Assembly rozdaje za darmo Total War: Shogun 2

Studio Creative Assembly potwierdziło dzisiaj ostatnie plotki i zapowiedziało, że już od poniedziałku pobierzemy, całkowicie za darmo, grę Total War Shogun 2.

O darmowej wersji Total War: Shogun 2 plotkuje się już od kilku tygodni. Jednak dopiero dzisiaj, studio Creative Assembly oficjalnie potwierdziło, że od poniedziałku na platformie Steam gra będzie dostępna całkowicie za darmo.

Czasu na dodanie gry do swojej biblioteki będziecie mieć jednak niewiele, wyjątkowa promocja potrwa zaledwie do 1 maja. Skąd taka decyzja twórców? Odpowiedź jest bardzo prosta. Creative Assembly chce umilić czas izolacji wywołany pandemią koronawirusa.

Ostatnie tygodnie były dla wielu z nas niewyobrażalnymi wyzwaniami, ale niezwykły, wspólny wysiłek globalnej społeczności w celu przezwyciężenia tego momentu przeciwności losu, był naprawdę inspirujący. Mając to na uwadze, chcemy nadal zachęcać was do pozostania w domu i ratowania życia, przekazując każdemu prezent, aby ułatwić tę trudną sytuację. - Creative Assembly

Przedstawiciele studia w oficjalnym komunikacie podkreślili, że również obecnie pracują zdalnie, dlatego wiedzą jak takie drobne gesty mogą być istotne. To jednak nie koniec dobrych wieści dla sympatyków gier strategicznych, od najbliższego poniedziałku do 4 maja potrwa wyprzedaż gier z serii Total War. Niektóre produkcje i dodatki zostaną przecenione o nawet 75%.

Zobacz również: Kolejne darmowe gry od Epic Games Store - For the King, Amnesia: The Dark Descent i Crashland

źródło: totalwar.com