Creative Blaster Keys MP3

Czy kiedykolwiek chciałeś nauczyć się grać na pianinie? Jeśli tak, to specjalna klawiatura muzyczna MIDI firmy Creative może w tym zadaniu wydatnie pomóc.

Czy kiedykolwiek chciałeś nauczyć się grać na pianinie? Jeśli tak, to specjalna klawiatura muzyczna MIDI firmy Creative może w tym zadaniu wydatnie pomóc.

Spośród wszystkich urządzeń tego typu wyróżnia ją jedna, ale istotna cecha - klawiatura działa wyłącznie we współpracy z komputerem. Cechę tę można uznać równie dobrze za wadę, jak i zaletę.

Zanim będziemy mogli wydobyć z niej pierwszy dźwięk, musimy podłączyć ją przez złącze MIDI do karty Sound Blaster Live! Rozwiązanie jest tak pomyślane, że nie musimy podłączać dodatkowego zasilacza, ponieważ klawiatura pobiera prąd bezpośrednio ze złącza MIDI.

Razem z klawiaturą dostajemy specjalne oprogramowanie, które wprowadza nas w arkana gry na instrumentach klawiszowych. Poćwiczyć można na 40 różnych utworach, od najłatwiejszych do coraz trudniejszych. Przyjemny interfejs programu ułatwia naukę. Komputer cały czas ocenia też nasze postępy. Możemy również bezpośrednio na komputerze zapisywać efekty naszej gry, zapisując je w formacie MP3. Dodatkowe funkcje (nowe utwory itd.) można w łatwy sposób pobrać z Internetu. Sama klawiatura ma bardzo prostą konstrukcję. Wyposażona jest w 49 pełnowymiarowych klawiszy, reagujących na siłę nacisku. Można do niej podłączyć zewnętrzny pedał, którego jednak nie ma w podstawowym zestawie. Jeżeli będziemy chcieli wybrać jakieś bardziej zaawansowane opcje, musimy posłużyć się komputerem - na klawiaturze brak nawet najprostszego wyświetlacza LCD, a kilka klawiszy pozwala co najwyżej wybierać rytm lub instrument. W sumie, klawiatura zapewni wiele godzin dobrej zabawy wszystkim osobom z zacięciem muzycznym.

Rodzaj klawiatura

Producent Creative Labs

Informacje Creative Labs, tel. (22) 8530226 www.creative.pl

Cena 530 zł