Creative Inspire 5.1 Digital 5700

Creative regularnie prezentuje kolejne zestawy głośnikowe, przeznaczone dla miłośników dźwięku przestrzennego.

Creative regularnie prezentuje kolejne zestawy głośnikowe, przeznaczone dla miłośników dźwięku przestrzennego.

Najnowszą konstrukcją jest Inspire 5.1 Digital 5700. Nazwa wskazuje, że model może zainteresować zwłaszcza osoby wykorzystujące komputer również do odtwarzania filmów DVD.

Po rozpakowaniu pokaźnych rozmiarów pudła staniemy przed dość skomplikowanym zadaniem zmontowania całego zestawu. Jednak użytkownicy starszych zestawów Creative'a nie powinni mieć z tym problemu.

W stosunku do poprzedniego modelu DTT3500 zauważyć można kilka istotnych różnic. Najważniejsza z nich to dodanie do wzmacniacza dekodera dźwięku DTS. Dzięki temu nowa konstrukcja ma charakter dużo bardziej uniwersalny niż poprzednie, które potrafiły dekodować wyłącznie dźwięk DD5.1. Obudowa głośników wykonana jest z plastiku. Kolumna centralna ma inny kształt niż pozostałe (półokrągły), jednak po zdjęciu maskownicy okazuje się, że zastosowany głośnik jest identyczny jak w kolumienkach satelitarnych.

Nowe rozwiązanie pojawiło się za to w konstrukcji głośnika niskotonowego. Zamiast typu bass-reflex, znanego z poprzednich modeli, wykorzystano obudowę zamkniętą. Pozwoliło to na znaczne zmniejszenie rozmiarów wspomnianego głośnika, praktycznie bez strat jakości dźwięku.

Rodzaj zestaw głośnikowy

Producent/Informacje Creative, tel. (22) 8536205, www.creative.pl

Cena 1750 zł