Creative Inspire P580

Zestaw wyposażony jest w pięć identycznych kolumn satelitarnych, subwoofer i pilota, do którego można podłączyć odtwarzacz MP3

Zestaw wyposażony jest w pięć identycznych kolumn satelitarnych, subwoofer i pilota, do którego można podłączyć odtwarzacz MP3.

Creative ma w swoim katalogu kilka serii kolumn przeznaczonych dla odbiorców o odmiennych oczekiwaniach. Dla szczególnie wymagających przewidziano kolumny Cambridge Soundworks, dla poszukujących nowoczesnych rozwiązań i form - iTrigue. Rdzeń oferty stanowi kilka modeli serii Inspire. Nie szokują rozwiązaniami technicznymi oraz jakością brzmienia, jednak sprzedawane są w stosunkowo atrakcyjnych cenach.

Na sześć kanałów

Creative Inspire P580

Creative Inspire P580

odel P580 ma pięć identycznych kolumn satelitarnych, które wyposażono w szerokopasmowe przetworniki odtwarzające wysokie i średnie tony. Bas reprodukuje subwoofer z głośnikiem umieszczonym na bocznej ściance. Obudowa kolumny basowej jest wąska i generalnie ma niewielkie wymiary ograniczające w sposób naturalny zakres pokrywanego pasma akustycznego. Subwoofer nie stara się sięgać głębin basu, lecz penetruje wyższe podzakresy tego pasma, czyniąc to całkiem żwawo i rytmicznie. Niestety satelitki systemu nie do końca są udane. Ich obudowy wykonano z plastiku przeciętnej jakości. Można je powiesić na ścianie w prosty sposób, bowiem na tylnych ściankach mają specjalne otwory przeznaczone do zamocowania w nich kołków. Brzmienie jest jasne i przestrzenne, jednak do uszu słuchacza docierają dźwięki zbyt natarczywe i ostre. W porównaniu do starszych kolumn tego producenta, często już wycofanych z produkcji prezentujących bardziej wyrównany poziom, Creative Inspire P580 wypada dość blado. Od strony użytkowej jest już całkiem dobrze. Do zestawu dołączony jest pilot na kablu, który można zamienić na opcjonalny sterownik wyposażony w wygodny M-Port. Gniazdo to przeznaczone jest do szybkiego podłączenia nowych, przenośnych odtwarzaczy MP3 Creative'a, np. Muvo NX.

Informacje: Creative Labs, tel.(22) 8530266

http://www.creative.pl

Cena: 389 zł