Creative Live! Cam Sync 1080p V2 - lepsza wersja pracy zdalnej

Home office i nauka zdalna to rozwiązania, które zostaną z nami już na zawsze. Creative doskonale o tym wie, dlatego wprowadza nowy model swojej kamerki do wideo rozmów - oto Creative Live! Cam Sync 1080p V2.

Kamera Creative Live! Cam Sync 1080p V2

Creative Live! Cam Sync 1080p V2

Pandemia zmusiła nas wszystkich do zmiany formy pracy i nauki na zdalną, na szczęście producenci sprzętu nie pozostali obojętni i szybko zareagowali na nową rzeczywistość. Jednym z nich była firma Creative, która w zeszłym roku wypuściła pierwszą wersję swojej kamerki internetowej, a teraz oferuje nam jej ulepszoną wersję.

Jak informuje producent, kamera została zaprojektowana specjalnie z myślą o osobach pracujących zdalnie, uczących się w domu oraz o początkujących streamerach, którym zależy na dobrym obrazie i komunikacji.

Zobacz również:

  • Creative Live! Mic M3 - profesjonalny mikrofon z mnóstwem nowoczesnych rozwiązań

Jednym z kluczowych elementów kamery jest szerokokątny i jasny obiektyw Full HD o polu widzenia 77 stopni, którego rozdzielczość to nawet 1080p dla 30 klatek. Kolejnym atutem są dwa wielokierunkowe mikrofony typu MEMS, które producent zintegrował z autorskim, inteligentnym oprogramowaniem.

dane techniczne Creative Live! Cam Sync 1080p V2

Kluczowe funkcje Creative Live! Cam Sync 1080p V2

Sprzęt działa z systemami Windows i MacOS, a także z Chromebookami i konsolami Xbox. Jeśli zaś chodzi o bezpieczeństwo, zastosowano rozwiązanie w postaci zintegrowanej osłony obiektywu.

Dla niecodziennych miejsc do rozmowy, mamy kilka możliwości zamontowania sprzętu. Po pierwsze klasycznie, czyli zawieszenie na ekranie za pomocą zintegrowanego zaczepu. Dostajemy również opcję zamontowania kamery do dowolnego uniwersalnego statywu, lecz w taki musimy zaopatrzyć się na własną rękę.

Creative Live! Cam Sync 1080p V2 - lepsza wersja pracy zdalnej

Creative Live! Cam Sync 1080p V2 na tripodzie

Creative przygotował specjalne oprogramowanie z zestawem SmartComms Kit, które obecnie dostępne jest jedynie dla systemu Windows 10. Posłuży ono do włączenia dodatkowych inteligentnych funkcji.

Jedną z nich jest VoiceDetect, która umożliwia swobodne mówienie bez zakłóceń - mikrofon automatycznie włącza się lub wyłącza w oparciu o technologię wykrywania głosu. NoiseClean-out to druga funkcja, która ma za zadanie redukcję niepożądanych szumów statycznych w tle podczas połączeń wideo.

Creative Live! Cam Sync 1080p V2 - lepsza wersja pracy zdalnej

Oprogramowanie SmartComms Kit

Wszystkie te funkcje i dodatki sprawiają, że kamera internetowa Creative Live! Cam Sync 1080p V2 jest godnym polecenia sprzętem, który zapewni profesjonalną komunikację online podczas pracy i nauki. Instalacja bez dodatkowych sterowników oraz kompatybilność z systemami zgodnymi z certyfikatami UVC, sprawia, że możemy cieszyć się sprzętem natychmiast po podłączeniu. Wymagany jest jedynie dostęp do portu USB typu A.

Kamera internetowa Creative Live! Cam Sync 1080p V2 została wyceniona na 279zł i jest dostępna do zakupu na stronie Creative.com.