Creative Nomad Jukebox Zen NX

Nowa, 30-gigabajtowa wersja znanego odtwarzacza Creative'a. Stosunkowo niska cena ma skusić niezdecydowanych.

Nowa, 30-gigabajtowa wersja znanego odtwarzacza Creative'a. Stosunkowo niska cena ma skusić niezdecydowanych.

Creative Nomad Jukebox Zen NX

Creative Nomad Jukebox Zen NX

Creative kontynuuje linię Zen, czyli odtwarzaczy MP3 na twarde dyski. Najnowszy model wyposażono w 30-gigabajtowy dysk. Tradycyjne oprogramowanie do Jukeboksów pozwala na przeglądanie plików według albumów wgranych utworów, według nazwisk artystów lub gatunku muzyki. Wszystkie te dane odtwarzacz odczytuje ze znaczników ID3.

Do poruszanie się po menu służy w Zen NX specjalne pokrętło - naciśnięcie go powoduje przejście do podmenu. Niestety, jest bardzo czułe na ruchy do przodu i do tyłu, ale prawie nie reaguje na nacisk.

W odtwarzaczu można regulować wiele parametrów dźwięku. Oprócz ustawienia brzmienia poprzez korektor możliwe jest uaktywnienie funkcji EAX lub Smart Volume, co wyrówna poziom głośności wszystkich utworów. Niestety, do Zen NX dołączono słuchawki nie najwyższej jakości. Creative w oszczędnościach poszedł jeszcze dalej - nie dołączył pilota na kablu słuchawkowym i za każdym razem trzeba wyjmować odtwarzacz z kieszeni, aby zatrzymać lub przewinąć utwór.

Zen NX może pełnić funkcję przenośnego twardego dysku podłączanego przez port USB 2.0., ale jego obsługa wymaga specjalnego programu, który należy instalować na każdym komputerze, do którego ma być podłączony. Mało to wygodne i dużo gorsze rozwiązanie od zastosowanego w iRiver.

Dzięki oszczędnemu wyposażeniu Nomad jest tańszy od produktu firmy iRiver, ale pod względem możliwości znacznie mu ustępuje. W porównaniu z Zenem w NX zabrakło wejścia FireWire i drugiego wyjścia audio.

Wybrane cechy

Wymiary (szer.xdł.x/wys., mm)

75x110x20

Odtwarzane formaty

MP3, WMA, ASF

Jakość słuchawek

przeciętna

Ustawienia dźwięku

ręczne i predefiniowane

Informacje

http://www.creative.com.pl

Cena

1500 zł