Creative Sound Blaster X-Fi Go! z 1 GB pamięci w sprzedaży

Firma Creative rozpoczęła sprzedaż nowych kart muzycznych z serii Sound Blaster X-Fi Go! wyposażonych w aż 1 GB pamięci. Taki rozmiar pamięci na kartach graficznych nie dziwi już dziś chyba nikogo, ale w karcie muzycznej? Nowe urządzenie Creative Labs przeznaczone jest dla użytkowników mobilnych, którzy potrzebują dobrej karty dźwiękowej niezależnie od miejsca, w którym są. Poza tym wyposażona jest w moduł pamięci typu flash.

Komunikuje się z komputerem za pomocą magistrali USB. Nowy Sound Blaster X-Fi Go! Wyglądem przypomina popularne pendrive'y i w taki też celu może być wykorzystywany.

Pamięci flash o pojemności 1 gigabajta zawiera fabrycznie wgrane sterowniki dla sprzętu oraz dodatkowe oprogramowanie firmy Creative - ALchemy oraz Console Launcher. Firma jednak nie podała do informacji czy są to wersje instalacyjne aplikacji czy też gotowe po podłączeniu karty do użycia programy. Pozostałe wolne miejsce użytkownik może wykorzystać wedle własnych potrzeb i preferencji jako moduł pamięci przenośnej.

Sound Blaster X-Fi Go!

Sound Blaster X-Fi Go!

Nowy X-Fi Go! zgodny jest z technologią CMSS3D opracowaną przez Creative Labs, a umożliwiającą przetwarzanie dźwięku pochodzącego ze źródeł wielokanałowych i stereo na przestrzenny w zwykłych słuchawkach. Poza tym nowy Sound Blaster posiada wsparcie dla OpenAL (Open Audio Library) oraz X-Fi Crystalizer.

Podobnie jak inne modele z serii X-Fi, nowe urządzenie zgodne jest z programem ALchemy, który umożliwia stosowanie zaawansowanych funkcji zaszytych w kartach dźwiękowych w systemie Windows Vista. Możliwe to jest dzięki pominięciu stosu dźwiękowego w nowym systemie Microsoftu i zapewnieniu uruchamianej aplikacji komunikacji bezpośrednio ze sterownikiem karty muzycznej. Stosując ALchemy można m.in. doświadczać wszystkich efektów EAX (Environmental Audio Extensions) w środowisku Windows Vista.

Nowy X-Fi Go! posiada wsparcie dla EAX Advanced HD (najprawdopodobniej w wersji 4.0) oraz posiada jedno wejście oraz jedno wyjście analogowe. Cena urządzenia została ustalona na niecałe 56 dolarów. Sprzęt dostępny będzie na razie jedynie w Stanach Zjednoczonych, w krajach europejskich powinien pojawić się wkrótce.

Kupując Sound Blastera X-Fi Go! otrzymujemy dwa urządzenia w jednym. Wysokiej jakości kartą dźwiękową oraz dysk przenośny flash. Zauważyć więc można ciekawą politykę firmy Creative, która stara się zaoferować swoim klientom coś więcej, aniżeli konkurencja. X-Fi Go! wydaje się być udanym pomysłem połączenia funkcjonalności dwóch urządzeń przenośnych i z pewnością okaże się produktem godnym uwagi.


Zobacz również