Creative Suite 3 - garnitur szyty na miarę

Na tę chwilę graficy, webdesignerzy oraz cała rzesza użytkowników zajmujących się cyfrowym przetwarzaniem obrazu czekali od długich miesięcy - premiera trzeciej wersji pakietu Creative Suite firmy Adobe stała się faktem. Należałoby jednak raczej powiedzieć - pakietów - gdyż, inaczej niż to miało miejsce w przypadku poprzedniego wydania, CS3 dostępny będzie nie w dwóch, ale aż w sześciu konfiguracjach, zasadniczo różniących się zawartością. Owo zróżnicowanie wygląda bardzo ciekawie z punktu widzenia profesjonalnego użytkownika - w zależności od potrzeb otrzymuje on kompletny zestaw produktów, przeznaczonych do konkretnych zadań (grafika i DTP, projektowanie stron WWW, edycja i post-produkcja wideo). Niewątpliwą zaletą CS3 jest też oczekiwana integracja narzędzi Adobe z aplikacjami Macromedii.

Użytkownik chcący nabyć pakiet Creative Suite 2 miał do wyboru dwie opcje - zestaw standardowy - złożony z programów Bridge, VersionCue, Stock Photos, InDesign, Photoshop i Illustratora, albo Premium, rozszerzony o aplikacje Acrobat 7.0 Pro i GoLive.

Creative Suite 3 jest bardziej wyspecjalizowane, producent przewidział bowiem aż 6 wydań zestawu: Design Standard, Design Premium, Web Standard, Web Premium, Production Premium oraz Master Collection. Pierwszy z wymienionych - Adobe Creative Suite 3 Design - przeznaczony jest dla użytkowników związanych profesjonalnie z grafiką, składem i wydawnictwami. Kolejny pakiet przygotowany jest specjalnie z myślą o użytkownikach tworzących treści publikowane w witrynach WWW. Production Premium to odmiana pakietu przeznaczona dla użytkowników związanych z produkcją wideo, a Master Collection to kompletne wydanie CS3, oferujące pełen zestaw podstawowych aplikacji, dodatkowych programów i usług.

Aktualizacja: 28 marca 2007 16:08

Do artykułu została dodana wideoprezentacja najnowszej wersji pakietu Creative Suite.