Creative Vado HD w Polsce już w lutym

Firma Creative wprowadza na europejski rynek swoją nową miniaturową kamerę cyfrową o nazwie Vado HD. Kompaktowa, kieszonkowa kamera wideo nagrywa filmy w jakości HD i umożliwia ich odtwarzanie na telewizorach HDTV poprzez HDMI.

Kamera Creative Vado HD (pierwsze informacje o urządzeniu pojawiły się już w listopadzie) z łatwością mieści się w kieszeni i umożliwia rejestrowanie materiału w wysokiej rozdzielczości (720p). Vado HD wyróżnia się złączem HDMI, dzięki czemu jest w stanie wysyłać obraz o rozdzielczości 1080i na ekran telewizora HDTV. Wbudowana pamięć o wielkości 8GB pomieści do dwóch godzin wideo HD. Tyle też czasu pracy urządzenia ma zapewnić akumulator. Creative Vado HD wyposażono także w port USB.

Creative Vado HD

Creative Vado HD

Dołączone do kamery oprogramowanie umożliwia łatwe przesłanie nagrań do takich serwisów jak YouTube, czy też Box.net, a także montaż i obróbkę materiału wideo. Urządzenie wyposażone jest w 2 calowy ekran, cechuje się lekką kieszonkową konstrukcję oraz oferuje szklany, precyzyjny obiektyw.

Kamera Creative Vad HD Pocket Video Cam trafi na polski rynek w lutym w cenie 599 PLN. W zestawie z Vado HD znajduje się przewód HDMI, gumowe etui i przewód USB.