Creative ZEN teraz jeszcze większy

Creative informuje, że odtwarzacz ZEN, rozmiarami przypominający kartę kredytową, jest dostępny w Europie w wersji o pojemności 32GB. Pomieści do 16 tys. utworów, do 110 godzin filmów, lub dziesiątki tysięcy zdjęć. Pojemność odtwarzacza można dodatkowo rozbudować za pośrednictwem standardowej karty SD, takiej jak w aparatach cyfrowych.

Creative ZEN teraz jeszcze większy

Creative ZEN

ZEN 32GB posiada wszystkie zalety pierwszego odtwarzacza z tej serii - powiedział Eoin Leyden, menadżer odpowiedzialny za odtwarzacze MP3 w Creative Labs Europe. Wyróżnia się jasnym, 2,5-calowym ekranem wyświetlającym 16,7 mln kolorów, który prezentuje filmy i zdjęcia w doskonałej jakości. Całe urządzenie ma wymiary zbliżone do karty kredytowej.

ZEN umożliwia słuchanie muzyki w niechronionym formacie AAC - są to utwory zgrywane z płyt CD za pomocą oprogramowania iTunes, lub ściągane ze sklepu muzycznego iTunes Plus. Odtwarzacz obsługuje również formaty MP3 i WMA i jest kompatybilny z innymi sklepami internetowymi oferującymi muzykę i książki w wersji audio. Funkcjonalność odtwarzacza uzupełnia radio UKF i dyktafon.

Dla użytkowników, odtwarzacza ZEN dostępne są dodatkowe akcesoria, takie jak skórzany pokrowiec, gumowe etui umożliwiające ułożenie kabli słuchawek, pasek na ramię i ochraniacz ekranu oraz opcjonalne słuchawki, np. Creative Aurvana - In Ear, które dodatkowo podkreślą muzyczne możliwości odtwarzacza ZEN.

Krótka charakterystyka Creative ZEN:

Dostępny w wersjach o pojemności 2, 4, 8, 16 lub 32GB.

Czytnik kart SD/SDHC umożliwiający zwiększenie pojemności.

Obsługa formatów MP3 i AAC umożliwia słuchanie muzyki zgranej z płyt CD.

Obsługa WMA zapewnia współpracę z większością internetowych sklepów muzycznych.

Obsługa wideo w formatach WMV i DivX/XviD w rozdzielczości 320x240. Automatyczna konwersja wideo z innych formatów (za pomocą załączonego oprogramowania).

Przeglądanie zdjęć na jasnym ekranie o przekątnej 2,5 cala w 16,7 mln kolorów.

W pełni naładowana bateria wystarcza na 30 godzin odtwarzania muzyki lub 5 godzin filmów.

Wbudowane radio UKF i mikrofon.

Odtwarzacz Creative ZEN dostępny jest na rynku polskim odpowiednio w cenach:

Creative ZEN 2GB - 279 PLN brutto

Creative ZEN 4GB - 429 PLN brutto

Creative ZEN 8GB - 549 PLN brutto

Creative ZEN 16GB - 749 PLN brutto

Creative ZEN 32 GB dostępny będzie w kwietniu 2008 w cenie 1099 PLN brutto.